Penske rázně popřel, že chce koupit Mercedes

V posledních dnech se vyrojily trochu divoké spekulace o možném odchodu Mercedesu z formule 1.
Penske rázně popřel, že chce koupit Mercedes

V posledních dnech se objevily spekulace, že Mercedes zvažuje odchod z formule 1. Důvody jsou v samotném základu podobné Renaultu – snaha ušetřit finanční prostředky.

Renault skutečně svou budoucnost zvažuje. Nikoliv přímo tým, ale celá automobilka a součástí určitých analýz má být i tým F1.

Podle spekulací by mohl Mercedes koupit Penske. Americký Enzo, jak ho rád označuje komentátor Martin Straka, ale nedávno byl na předvánočních nákupech. Nekoupil nic menšího než ovál a okruh v Indianapolis a celou sérii IndyCar. Je to tedy podobné, jako kdyby Ferrari koupilo formuli 1.

Penske pro web RACER důrazně popřel, že by měl zájem o odkoupení Mercedesu.

Druhým zájemcem má být Dmitrij Mazepin, který měl zájem o Force Indii a byl mírně řečeno nerad, když tým nakonec koupilo konsorcium okolo Strolla. Mazepin je také spojován s možným odkoupením Renaultu, pokud bude k dispozici.

Foto a video: Mercedes slavil ve svých továrnách zisk titulů

Foto a video: Mercedes slavil ve svých továrnách zisk titulů

Ve hvězdách je také budoucnost Hondy ve F1. Güenther Steiner se ale tento týden různým spekulacím o konci větších týmů tak trochu vysmál. Připomenul, že se stále jedná o obchodních smlouvách, a pokud by nějaký tým potvrdil své setrvání ve F1 po roce 2020, tak výrazně oslabí svou vyjednávací pozici. Pokud by ještě žil Sergio Marchionne a byl v čele Ferrari, nejspíše by budoucnost ve F1 zvažovala také Scuderia.

Předseda představenstva Mercedesu Ola Kallenius nedávno rozhodně o odchodu Mercedesu nemluvil. Spíše naopak.

První pohled na technická pravidla pro sezónu 2021

První pohled na technická pravidla pro sezónu 2021

„Pokud jde o formuli 1, myslím, že vyhrát šest šampionátů v řadě, což je historický úspěch, je činnost, která se z hlediska naší marketingové a brandingové strategie vyplatila.“

„Bez ohledu na to, zda jste fanouškem formule 1 nebo ne, musíte se na tyto marketingové investice podívat racionálním způsobem.“

Kallenius odhadl hodnotu marketingových aktivit Mercedesu ve formuli 1 na nejméně 1 miliardu euro. „Náklady, které bychom nechtěli zveřejňovat, jsou přitom překvapivě nízké.“

Foto: IndyCar

Další článek: Verschoor se po dramatickém souboji s Vipsem stal vítězem 66. ročníku GP Macaa

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10