Peníze, Red Bull, návrat Astonu jako týmu. Strollova akvizice bude mít velké důsledky

Konsorcium Lawrence Strolla vstupuje do Astonu Martin. Bude to mít velký dopad na formuli 1 i vztahy Astonu a Red Bullu.

Konsorcium Strolla, které dnes vlastní tým Racing Point, vstupuje do Astonu Martin. Za 182 milionů liber získá podíl 16,7 %. Kromě toho poskytne firmě krátkodobý pracovní kapitál ve výši 55,5 milionů liber, který bude později vrácen.

Prestige / Strategic European Investment Group (SEIG) a Adeem / Primewagon, kteří dnes vlastní 61 % společnosti budou mít nově 50,5 %, takže stále kontrolu nad firmou.

Aston Martin Racing Point

Racing Point F1 se stane s platností od sezóny 2021 továrním týmem Astonu Martin. Tato dohoda je uzavřena na 10 let a Aston Martin Lagonda získá v týmu majetkový podíl. Součástí dohody bude sponzorství na období čtyř let, které lze za určitých podmínek prodloužit.

„Já a moji partneři pevně věříme, že Aston Martin je jednou z největších světových značek luxusních automobilů,“ uvedl Stroll. „Věřím, že tato kombinace kapitálu a mé zkušenosti z automobilového průmyslu a budování vysoce úspěšných světových značek, budou znamenat, že časem naplníme potenciál firmy Aston Martin Lagonda.“

Pérez se chce vrátit na stupně vítězů a pro Racing Point získat čtvrté místo

Pérez se chce vrátit na stupně vítězů a pro Racing Point získat čtvrté místo

Jezdecké sestavy by se změna dotknout neměla. Lance Stroll jako syn majitele nemusí mít o sedačku obavy a Sergio Pérez vloni podepsal smlouvu do roku 2022.

Aston Martin měl ve F1 tým naposledy v roce 1960. Vůz Aston Martin DBR4/250 odjel v letech 1959 a 1960 pět závodů (respektive čtyři) v Nizozemsku, Velké Británii, Portugalsku a Itálii.

Do Grand Prix Nizozemska 1960 v Zandvoortu se už nekvalikfikoval. Nejlepším umístěním bylo 6. místo v Portugalsku. Za tým tehdy jezdili Roy Salvadori a Carrol Shelby, kterého nedávno ve filmu Le Mans '66 ztvárnil Matt Damon.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TOM at Picassa., CC BY-SA 3.0

Spolupráce s Red Bullem

Aston Martin je nyní titulárním sponzorem Red Bullu. Tým už potvrdil, že dohoda na konci letošního roku skončí. 

Kromě formule 1 ale obě značky spolupracují také při vývoji hypervozu Valkyrie, který čeká start ve WEC. Práce na voze má pokračovat „dokud nebude dodán Aston Martin Valkyrie“, což naznačuje, že i tato spolupráce v budoucnu skončí.

Úsvit hypervozů. Na jaké speciály se můžeme těšit v Le Mans?

Úsvit hypervozů. Na jaké speciály se můžeme těšit v Le Mans?

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: 22 závodů je maximum. Pokud bude více, budeme muset střídat lidi, říká Tost

23:36 | Marcus Ericsson vyhrál závod IndyCar v Detroitu. Pomohla mu nehoda Grosjeana. Pro Ericssona je to první vítězství od roku 2013 (GP2).
21:14 | Jedna z nejhorších věcí, které se mohou v motorsportu stát... zaseknutý plynový pedál. Felix Rosenquist je při vědomí a snad ok. odkaz
11. června | McLaren od roku 2022 vstoupí do série Extreme E.
11. června | Otec Antonia Giovinazziho Vito řekl pro La Gazzetta dello Sport, že jeho syn v minulosti dostal nabídku od Mercedesu. Měl se stát třetím jezdcem Mercedesu ve F1 a jezdit v DTM. „Ale má rudé srdce a udělal volbu, kterou považoval za správnou.“