Peníze, Red Bull, návrat Astonu jako týmu. Strollova akvizice bude mít velké důsledky

Konsorcium Lawrence Strolla vstupuje do Astonu Martin. Bude to mít velký dopad na formuli 1 i vztahy Astonu a Red Bullu.

Konsorcium Strolla, které dnes vlastní tým Racing Point, vstupuje do Astonu Martin. Za 182 milionů liber získá podíl 16,7 %. Kromě toho poskytne firmě krátkodobý pracovní kapitál ve výši 55,5 milionů liber, který bude později vrácen.

Prestige / Strategic European Investment Group (SEIG) a Adeem / Primewagon, kteří dnes vlastní 61 % společnosti budou mít nově 50,5 %, takže stále kontrolu nad firmou.

Aston Martin Racing Point

Racing Point F1 se stane s platností od sezóny 2021 továrním týmem Astonu Martin. Tato dohoda je uzavřena na 10 let a Aston Martin Lagonda získá v týmu majetkový podíl. Součástí dohody bude sponzorství na období čtyř let, které lze za určitých podmínek prodloužit.

„Já a moji partneři pevně věříme, že Aston Martin je jednou z největších světových značek luxusních automobilů,“ uvedl Stroll. „Věřím, že tato kombinace kapitálu a mé zkušenosti z automobilového průmyslu a budování vysoce úspěšných světových značek, budou znamenat, že časem naplníme potenciál firmy Aston Martin Lagonda.“

Pérez se chce vrátit na stupně vítězů a pro Racing Point získat čtvrté místo

Pérez se chce vrátit na stupně vítězů a pro Racing Point získat čtvrté místo

Jezdecké sestavy by se změna dotknout neměla. Lance Stroll jako syn majitele nemusí mít o sedačku obavy a Sergio Pérez vloni podepsal smlouvu do roku 2022.

Aston Martin měl ve F1 tým naposledy v roce 1960. Vůz Aston Martin DBR4/250 odjel v letech 1959 a 1960 pět závodů (respektive čtyři) v Nizozemsku, Velké Británii, Portugalsku a Itálii.

Do Grand Prix Nizozemska 1960 v Zandvoortu se už nekvalikfikoval. Nejlepším umístěním bylo 6. místo v Portugalsku. Za tým tehdy jezdili Roy Salvadori a Carrol Shelby, kterého nedávno ve filmu Le Mans '66 ztvárnil Matt Damon.

Klepněte pro větší obrázek
Foto: TOM at Picassa., CC BY-SA 3.0

Spolupráce s Red Bullem

Aston Martin je nyní titulárním sponzorem Red Bullu. Tým už potvrdil, že dohoda na konci letošního roku skončí. 

Kromě formule 1 ale obě značky spolupracují také při vývoji hypervozu Valkyrie, který čeká start ve WEC. Práce na voze má pokračovat „dokud nebude dodán Aston Martin Valkyrie“, což naznačuje, že i tato spolupráce v budoucnu skončí.

Úsvit hypervozů. Na jaké speciály se můžeme těšit v Le Mans?

Úsvit hypervozů. Na jaké speciály se můžeme těšit v Le Mans?

Foto: Activepictures / Jiří Křenek

Další článek: 22 závodů je maximum. Pokud bude více, budeme muset střídat lidi, říká Tost

11:44 | Někteří jezdci (Vettel, Pérez, Hamilton, Stroll, Bottas) budou po dobu víkendu bydlet v obytném autě přímo na okruhu.
30. června | Ferrari potvrdilo, že první větší novinky přiveze až do Maďarska.
30. června | Sergej Sirotkin zůstává rezervním jezdcem Renaultu. Potvrdil to tým...
29. června | Alex Zanardi prodělal druhou neurochirurgickou operaci. Stále zůstává v umělém spánku a jeho stav je vážný.

GP Rakouska 2020

Pátek 3. července 2020
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 4. července 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 5. července 2020
Závod 15.10