Peníze Gribkowskymu poslal Briatore, potvrdil Ecclestone

Bernie Ecclestone přiznal, že v rámci korupční aféry týkající se prodeje formule 1 skutečně poslal peníze přes Flavia Briatoreho. Bývalý šéf Renaultu ale byl údajně jen prostředník.
Peníze Gribkowskymu poslal Briatore, potvrdil Ecclestone

Německá média tento týden odhalila, že Gerhard Gribkowsky, jenž je obviněný z korupce a zpronevěry při prodeji podílu ve formuli 1 z roku 2005, dostal peníze od Bernieho Ecclestona prostřednictvím společnosti, která patří Flaviovi Briatoremu.

"Briatore do toho není nijak zapojen," uvedl Ecclestone pro Daily Express. "Tu platbu za mě provedl, ale jen proto, že jsem ho o to požádal poté, co mi ten Gribkowsky vyhrožoval, že mi bude dělat potíže, přičemž nechtěl, aby peníze přišly přímo z Británie. Briatore mi udělal službu, a i když do toho není zapojen, řekl jsem to německým žalobcům. Tak se jeho jméno objevilo."

Co se týče právníků, kterých se podle německých médií tato aféra týká, tak podle Ecclestona nejde o vyšetřování. Právní zástupci jeho rodinné společnosti Bambino s vyšetřovateli údajně jen mluvili. "Nejsou vyšetřováni ani právníci mé společnosti. Vůbec mi to nedělá starosti. Je to můj konec? Samozřejmě, že ne," prohlásil šéf formule 1.

Ecclestone totiž nemá v úmyslu opustit roli kormidelníka tohoto sportu ani ve světle této kauzy. "Ještě chvíli budu dělat to, co umím nejlépe: dobré obchody, díky kterým jsou lidé ve formuli 1 spokojení a mají se dobře. Někteří možná chtějí, abych přestal, ale já mám rád to, co dělám. Podle toho mě budou lidé posuzovat," dodal s tím, že dokud bude schopný svoji práci vykonávat, bude v ní pokračovat.

Ecclestone s Briatorem dlouhodobě spolupracuje, jejich zřejmě nejznámější spojení nastalo ve spoluvlastnictví britského fotbalového klubu Queens Park Rangers. Své podíly teď ale budou prodávat.

Další článek: Závěrečná inspekce okruhu v Dillí proběhne na začátku září

15:58 | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.
22. února | Niki Lauda by dnes oslavil 71. narozeniny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00