Peníze a vlídnější rozpočtový strop. F1 uhasí obavy týmů ze sprintů

Formule 1 chystá ve třech víkendech sprintové kvalifikace. Týmy měly obavy z vyšších nákladů.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Peníze a vlídnější rozpočtový strop. F1 uhasí obavy týmů ze sprintů  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

V průběhu speciálního víkendu týmy odjedou o něco méně kol v trénincích (budou jen dva). Kvalifikace však bude stejná a totéž platí pro nedělní závod. Kromě toho ale čeká týmy sprintová kvalifikace na 100 km. Týmy se obávaly většího opotřebení vozů a především rizika poškození. Díly na voze jsou drahé a týmy letos musí kvůli rozpočtovému stropu obracet každou korunu.

Držitelem pole position bude vítěz sprintu, říká Domenicali

Držitelem pole position bude vítěz sprintu, říká Domenicali

Podle webu RaceFans dostane každý tým za každou sprintovou kvalifikaci 75 tisíc dolarů, aby pokryly náklady na účast. Každý tým, který utrpí významné poškození v některém z těchto extra „závodů“ dostane povolení utratit až 200 tisíc dolarů na závod navíc nad rámec rozpočtového stropu. Tato část se týká spíše velkých týmů, protože ty menší na rozpočtový strop stejně nedosáhnou.

Aktuálně se očekává, že se sprintové kvalifikace odjedou v Británii, Itálii a Brazílii. 

Další článek: Musel jsem zapomenout na hrdost, říká Ricciardo, který v Imole pustil Norrise před sebe

8:58 | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
14:49 | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.
13:42 | Stále se řeší situace okolo Turecka, ve kterém se sice epidemická situace zlepšuje, ale platí přísné cestovní restrikce po návratu do Velké Británie. Ve hře je prohození závodu s Baku.
8. května | Podle Norrise mu Mazepin ovlivnil celou kvalifikaci. V Q1 musel nasadit druhou sadu pneumatik, v Q3 pak kvůli tomu jel první pokus na starých pneumatikách.