Penalizovaný Pérez věřil v „širší pohled“ stewerdů

Sergio Pérez dojel na třetím místě, ale o stupně vítězů přišel kvůli penalizaci.
Foto: Getty Images / Bryn Lennon
Penalizovaný Pérez věřil v „širší pohled“ stewerdů  | Foto: Getty Images / Bryn Lennon

Sergio Pérez se v kvalifikaci „obětoval“ a pomohl Verstappenovi na rovince slipstreamem. Do sprintu startoval devátý, ale pozice nezískal. Po penalizaci Bottase startoval z osmého místa.

Závodem zamíchala kolize Hamiltona a Verstappena. Pérez po restartu předjel Leclerca a dostal se na třetí místo. Podle sportovních komisařů to však nebylo čistě.

K předjetí došlo ve druhé šikaně. Pérez tam podle sportovních komisařů při předjíždění vyjel mimo trať za obrubník, zkrátil si trať a tím získal „trvalou výhodu“. Za to dostal penalizaci 5 sekund a také dva trestné body – celkem jich má 7. Na konci závodu byly rozestupy mezi jezdci poměrně malé, a tak se propadl za Bottase i Leclerca a dojel pátý.

Na otázku Sky F1, zda by bylo lepší vrátit místo Leclercovi, Pérez odpověděl: „Ano, ale jako tým jsme doufali, že stewardi budou mít na incident trochu širší pohled.“

„Vidím to tak, že kdybych se pokusil projet zatáčku, došlo by ke kontaktu, takže jsem se v podstatě vyhnul kontaktu. Neměl jsem kam uhnout. Byla to moje zatáčka, takže jsem ji musel opravdu střihnout. Nakonec jsme se rozhodli, že budeme pokračovat a trochu jsme to očekávali.“

„Valtteri byl docela silný, hodně na mě tlačil. Bojovali jsme, ale bohužel jsme získali pódium na trati, ale přišli o něj z jiných důvodů.“

Váš názor Další článek: Po chaosu v Portlandu je Palou zpět v čele šampionátu IndyCar
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00