Penalizaci měl místo Maxe dostat Hamilton, říká Marko

Helmut Marko nebyl po závodě spokojený s pětisekundovou penalizací, kterou Verstappen dostal za nebezpečné vypuštění v boxech.
Penalizaci měl místo Maxe dostat Hamilton, říká Marko

Verstappen se v boxech dostal přímo do cesty Bottasovi. Podle stewardů šlo o „unsafe release“ a Verstappen za něj dostal poměrně mírný pětisekundový trest. Ve výsledku měla panelizace velký dopad, protože Verstappen se ze druhého místa propadl na čtvrté.

„Nebezpečné vypuštění? Bylo vidět, že jsme nosem před Bottasem,“ řekl Marko pro ORF. 

„Myslím, že stewardi nebyli velcí fanoušci Maxe. Potom Hamilton všechny brzdil a věděl, že se Max propadne. Pozitivní je, že rychlost obou jezdců byla skvělá, i když to moc nepomohlo.“

Marko si nemyslí, že měl být Verstappen potrestán. Naopak by penalizoval Hamiltona.

„Byla tam šance a on to zkusil. Když došlo k incidentu pod tunelem, myslím, že to Hamilton vlevo zavřel. Pokud tam měla být nějaká penalizace, tak měla být pro Hamiltona. Ale nestalo se to, protože nosil červenou čepici.“

„Max to zkoušel, ale stejně bylo pozdě, protože by musel najet pět sekund. Měli jsme rychlost, jak je vidět na kolech Gaslyho.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Do *****. Verstappen odjel závod se špatně nastaveným motorem

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10