Penalizace za nasazení pohonné jednotky budou zmírněny a zjednodušeny

Pokud jezdec překročí počet čtyř pohonných jednotek za sezónu, dostane penalizaci, což je asi správné. Průběh penalizace je ale už poněkud složitější.
Penalizace za nasazení pohonné jednotky budou zmírněny a zjednodušeny

Původně to bylo tak, že pokud jezdec penalizaci nespotřeboval, odvezl si ji do dalšího závodního víkendu. Poté došlo k úpravě pravidel. Dnes se nespotřebovaná penalizace přesune přímo do závodu, kde jezdec dostane časový trest, průjezd boxy nebo stop and go. Podle kritiků je celá věc velmi složitá.

Strategická skupina se ale dohodla na změně. Nejvyšším trestem bude start z konce pole. Do závodu se tedy penalizace přenášet už nebudou. Změnu pravidla nicméně musí schválit Světová rada motorsportu, takže k ní dojde nejdříve od GP Maďarska.

V této souvislosti připomínáme ještě jednu novinku. Nový výrobce bude moci v první sezóně beztrestně nasadit o jednu pohonnou jednotku navíc. Mělo by se to vztahovat už letos na Hondu, i když ta už nasadila páté a dokonce šesté komponenty.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes byl vyšetřován, zakryl vůz Rosberga

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
9:27 | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.