Penalizace za nasazení pohonné jednotky budou zmírněny a zjednodušeny

Pokud jezdec překročí počet čtyř pohonných jednotek za sezónu, dostane penalizaci, což je asi správné. Průběh penalizace je ale už poněkud složitější.
Penalizace za nasazení pohonné jednotky budou zmírněny a zjednodušeny

Původně to bylo tak, že pokud jezdec penalizaci nespotřeboval, odvezl si ji do dalšího závodního víkendu. Poté došlo k úpravě pravidel. Dnes se nespotřebovaná penalizace přesune přímo do závodu, kde jezdec dostane časový trest, průjezd boxy nebo stop and go. Podle kritiků je celá věc velmi složitá.

Strategická skupina se ale dohodla na změně. Nejvyšším trestem bude start z konce pole. Do závodu se tedy penalizace přenášet už nebudou. Změnu pravidla nicméně musí schválit Světová rada motorsportu, takže k ní dojde nejdříve od GP Maďarska.

V této souvislosti připomínáme ještě jednu novinku. Nový výrobce bude moci v první sezóně beztrestně nasadit o jednu pohonnou jednotku navíc. Mělo by se to vztahovat už letos na Hondu, i když ta už nasadila páté a dokonce šesté komponenty.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Mercedes byl vyšetřován, zakryl vůz Rosberga

10:29 | Toto Wolff neočekává, že Hamilton podepíše novou smlouvu před koncem sezóny.
9:46 | Stejně jako vloni, také letos budou v Bahrajnu tři DRS zóny.
24. listopadu | Formule E chystá první noční závod... pojede se jak jinak než v Saúdské Arábii. Pojede se na konci února, místní slibují energeticky méně náročné LED osvětlení. Elektrická energie bude z obnovitelných zdrojů.
19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10