Penalizace za každý kontakt? Diví se Maldonado

Pastor Maldonado se vrátil ke kolizi s Marcussem Ericssonem, k níž došlo během Velké ceny Brazílie.
Penalizace za každý kontakt? Diví se Maldonado

Na kolizi s Ericssonem mají samozřejmě oba aktéři a jejich týmy odlišný pohled. Zatímco Lotus to viděl jako běžný závodní incident, u Sauberu berou jako viníka Maldonada. Toho navíc šéfa Sauberu kritizovala.

Zase ten Maldonado, zlobí se šéfka Sauberu

Zase ten Maldonado, zlobí se šéfka Sauberu

„Ve formuli 1 máte někdy pocit, jako byste byl penalizován za každý kontakt,“ řekl Maldonado, jehož slova přináší Crash.net. „Směřoval jsem do mezery, která tam byla. Všichni chceme vidět předjíždění ve formuli 1. On mezeru zavřel, když bránil svou pozici.“

Podle Maldonada šlo o běžný závodní incident. Vztahy s Ericssonem jsou prý jinak dobré. „Mluvili jsme po závodě a vše je mezi námi v pohodě. Myslím, že by se stalo skoro totéž, kdybychom byli v odlišných pozicích a on se pokusil udělat stejný manévr na mě.“

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Renault: Za špatný vývoj v průběhu sezóny může i vztah s Red Bullem

16:08 | Monacký autoklub popřel spekulace, podle kterých by letošní Grand Prix Monaka měla být zrušena. Závod se prý pojede (vloni chyběl v kalendáři F1 poprvé od roku 1955).
15. ledna | Romain Grosjean by mohl letos závodit v IndyCar. Je spojován s týmem Dale Coyne Racing
15. ledna | Zatímco Leclerc je v karanténě, Sainz je v Maranellu. Poprvé usedne do simulátoru Ferrari.
15. ledna | Junioři Red Bullu Jüri Vips a Liam Lawson budou ve formuli 2 jezdit za tým Hitech. Ve formuli 3 pak budou za stejný tým jezdit další junioři Red Bullu Jak Crawford Ajumu Isawa.