Penalizace pro Strolla byla příliš přísná, brání svého jezdce Krack | Foto: Getty Images / Peter Fox

Foto: Getty Images / Peter Fox

Penalizace pro Strolla byla příliš přísná, brání svého jezdce Krack

Lance Stroll dostal během GP Číny penalizaci v podobě 10 sekund za to, že před restartem závodu na konci 26. kola zezadu naboural do Daniela Ricciarda. Podle šéfa Astonu Martin byl trest příliš tvrdý.

Zatímco Fernando Alonso byl v rámci GP Číny na cestě za sedmým místem v cíli jedním z nejviditelnějších jezdců, a to díky řadě soubojů, jeho týmový kolega Lance Stroll na sebe upozornil především kolizí s Danielem Ricciardem.

Ta se odehrála na konci 26. kola krátce před restartem závodu poté, co kanadský závodník nedokázal zareagovat na náhlé zpomalení jezdců před ním a zezadu narazil do Ricciarda. Pilot Astonu Martin si ze střetu odnesl zničené přední křídlo a také si za svůj prohřešek od sportovních komisařů vysloužil 10sekunodovou penalizaci (k ní dostal i dva trestné body).

Šef Astonu Martin Mike Krack se nicméně svého jezdce zastal a prohlásil, že byl Stroll potrestán až příliš.

„Šlo o velmi rychlý verdikt bez pochopení toho, co se vlastně stalo. Myslím, že šlo o velmi tvrdé a rychlé rozhodnutí,“ uvedl Krack, kterého cituje Autosport.

„Myslím, že to byla řetězová reakce. Viděli jste, jak Fernando (Alonso, pozn. red.) zablokoval kola a že tím byli všichni trochu zaskočeni. Byl bych rád, kdyby se takové situace řešily trochu více detailně. Snažili jsme se o tom diskutovat, ale verdikt byl velmi rychle takový, že na vině je Lance. K poškození předního křídla tak dostal i 10sekundou penalizaci,“ popsal situaci šéf Astonu Martin.

„Tyhle situace vznikají vpředu...Vždycky můžete říct, že musíte být opatrnější, ale na druhou stranu, když jste opatrní až příliš, tak při restartu ztratíte a všichni se ptají, proč tam spíš? Takové věci se stávají na různých tratích. Vzpomeňte na incident, který jsme měli v Mugellu (v roce 2020). Tehdy tam skončilo hodně aut. Podobné případy máme každý rok a budou se opakovat i do budoucna,“ dodal Krack.

Doporučujeme

Články odjinud