Penalizace, které nejsou skutečným trestem? Podle Russella by se měly posuzovat následky | Foto: Getty Images / Clive Mason

Foto: Getty Images / Clive Mason

Penalizace, které nejsou skutečným trestem? Podle Russella by se měly posuzovat následky

V posledních třech závodech dostali jezdci za způsobení kolize trest, který ale neměl žádný efekt. Mohlo by se to změnit?

Způsobili kolizi, ovlivnili soupeřův závod a dostali penalizaci 5 sekund. Efekt penalizace byl ale nulový. V Itálii byl takto potrestán Hamilton za kolizi s Piastrim, v Singapuru Pérez za kolizi s Albonem a v Japonsku opět Pérez za kolizi s Magnussenem. Tato penalizace byla asi nejabsurdnější, protože Pérez si ji odbyl tak, že se vrátil znovu na trať, zajel do boxů a poté znovu odstoupil.

George Russell uvedl jako příklad vlastní zkušenost. Vloni v Austinu vyřadil Sainze ze závodu a dostal také jen pět sekund.

„Když se podívám na loňský Austin, tak jsem byl v té situaci,“ řekl Russell. „Udělal jsem chybu v souboji s Carlosem a dostal jsem za ni pět sekund. Myslím, že si to zasloužilo průjezd boxy. Je to těžké, protože říkáme, že bychom neměli posuzovat následky incidentu. Někdy je ale potřeba vzít důsledky incidentu v potaz.“

Doporučujeme

Články odjinud