Penalizace katapultovaly Kubicu do první desítky

Heidfeld si pomohl o dvě místa.
Klepněte pro větší obrázekBMW se dnes v Japonsku stalo vítězem penalizační loterie. Poté, co komisaři potrestali pět jezdců za ignorování žlutých vlajek a rozmetali původní startovní rošt na kousíčky, si Nick Heidfeld pomohl o dvě a Robert Kubica dokonce o šest míst.

Heidfeld odstartuje do zítřejšího závodu ze čtvrtého místa. Původně byl šestý. „Nebyl jsem moc velký optimista. Ráno jsem trochu bojoval s nastavením a nakonec jsem musel přijmout kompromis,“ poznamenal Heidfeld. „Byla to divná kvalifikace. Nepamatuji se na žádnou jinou, kde by bylo tolik nehod,“ dodal.

„V druhé části jsem zahlédl žluté vlajky, tak jsem sundal nohu z plynu a zvednul ruku na znamení, že jsem zpomalil. Ztratil jsem několik desetin.“

Robert Kubica skončil v kvalifikaci na třináctém místě. Startovat bude ale sedmý. „Kvalifikace byla totální zklamání. Všechna moje kola přerušily žluté nebo červené vlajky. Nebyli jsme schopni během čtvrt hodiny zajet jediné rychlé kolo,“ zoufal si Polák ještě před tím, než komisaři začali udělovat penalizace ostatním.
Další článek: Vozy Barrichella a Buttona se v průběhu kvalifikace chovaly odlišně