Peklo zamrzlo. Hamilton pracoval na simulátoru

Lewis Hamilton se v továrně v Brackley moc nevyskytuje. Když už tam dorazí, je to na oslavu dalšího titulu nebo kvůli vyzkoušení sedačky. Na simulátoru pracuje minimálně. Letos se to ale změnilo.
Foto: Getty Images / Mark Thompson
Peklo zamrzlo. Hamilton pracoval na simulátoru | Foto: Getty Images / Mark Thompson

Předpokládá se, že Hamilton řídil simulátor Mercedesu ve středu před minulým víkendem, kdy se jela Velká cena Štýrska, a ve středu se vrátil do Velké Británie, aby tak učinil znovu – před nadcházející Velkou cenou Rakouska.

Novinářům Hamilton na tiskové konferenci řekl, že „nemohu říci, že by se mi to zrovna líbilo“, ačkoli zdůraznil, že „celkově to bylo pozitivní“. 

„Po několika posledních těžkých závodech jsem se jen snažil zjistit, zda existuje nějaký způsob, jak bych mohl týmu pomoci, aby byl lépe připraven,“ uvedl Hamilton. „Myslím, že to přineslo pár dobrých věcí, ale nic převratného.“

Alonsovi se líbí letošní boj o titul. Už to není Lewis proti Lewisovi, říká

Alonsovi se líbí letošní boj o titul. Už to není Lewis proti Lewisovi, říká

„A tak budu i nadále spolupracovat s Anthonym (Davidsonem, pozn. redakce). Máme tam jezdce, kteří odvádějí spoustu práce. Pracujeme na procesech, jak s nimi komunikujeme o jejich programu, abychom si vyzkoušeli správné věci.  Myslím, že celkově to bylo pozitivní.“

Další článek: Testovací pneumatiky, prostředníček Icemana. V prvním tréninku byl nejrychlejší Verstappen

18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
13:19 | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.
13. října | Zasedla Komise F1. Měla jednat o zákazu zahřívacích dek, ale o tom se oficiální zápis nezmiňuje. Projednala kalendář, nebo zadala Sportovnímu poradnímu výboru, aby řešil pravidla ohledně zkrácených závodů (reakce na Spa).