Pedro je v srdci stále závodníkem a my ho podporujeme, říká Whitmarsh

Šéf McLarenu si je vědom, že Španělovým odchodem k HRT přichází britská stáj o jednoho ze svých nejlepších testovacích jezdců.
Pedro je v srdci stále závodníkem a my ho podporujeme, říká Whitmarsh

Pedro de la Rosa byl členem týmu McLaren od roku 2003. Svými znalostmi a zkušenostmi se podílel na vývoji mnoha vozů, které byly ve Wokingu postaveny.   

"Pedrův přínos týmu Vodafone McLaren Mercedes byl velice cenný - ve skutečnosti ještě více než může být zvenčí zřetelné. Jako testovací jezdec byl mimořádně pracovitý - na dráze a později i v našem simulátoru - jeho zpětná vazba byla spolehlivá a odborná," vysekl poklonu na adresu španělského pilota Martin Whitmarsh.

"Jeho přínos byl ale daleko širší a hlubší: Pedro je typický týmový hráč, a možná právě proto je někým, koho budu brát vždy jako skutečného přítele."

V sezoně 2005 zaskočil Pedro de la Rosa za zraněného Juana Pabla Montoyu ve Velké ceně Bahrajnu, o rok později odjel místo Kolumbijce posledních osm podniků sezony poté, co McLaren Montoyu vyhodil. V nich Španěl zaznamenal celkem devatenáct bodů a v GP Maďarska si připsal dokonce jedno druhé místo. Následně působil v roli testovacího jezdce britské stáje až do roku 2010, kdy se dohodl na závodním angažmá se Sauberem. Po čtrnácti velkých cenách ale o své místo přišel a tak se vrátil před začátkem nové sezony zpět do McLarenu. Letos si připsal start v kanadské GP, kde zaskakoval za zraněného Sergia Péreze.

"V letech 2010 a 2011 odjel nějaké závody za tým Sauber - a, ačkoliv vždy přistupoval k testování a práci při vývoji s McLarenem s energií a nadšením, v srdci stále zůstal závodníkem. Kvůli tomu mu rozumíme a podporujeme jeho rozhodnutí přidat se k HRT jako závodní jezdec. Přejeme mu hodně štěstí," doplnil Whitmarsh.   

Další článek: De la Rosa bude příští rok závodit pro HRT

19. listopadu | Alfa Romeo nasadí do testů po sezóně Illota. Ferrari Fuoca a Shwartzmana.
18. listopadu | Roman Staněk je aktivní na Instagramu (odkaz) a nově také na Youtube: odkaz
17. listopadu | Williams nasadí do testu po Abú Dhabí Nissanyho a Aitkena. Nissany se také zúčastní prvního tréninku na GP Abú Dhabí.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink 12.00–13.30
2. trénink 16.00–17.30
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10