Pedro je v srdci stále závodníkem a my ho podporujeme, říká Whitmarsh

Šéf McLarenu si je vědom, že Španělovým odchodem k HRT přichází britská stáj o jednoho ze svých nejlepších testovacích jezdců.
Pedro je v srdci stále závodníkem a my ho podporujeme, říká Whitmarsh

Pedro de la Rosa byl členem týmu McLaren od roku 2003. Svými znalostmi a zkušenostmi se podílel na vývoji mnoha vozů, které byly ve Wokingu postaveny.   

"Pedrův přínos týmu Vodafone McLaren Mercedes byl velice cenný - ve skutečnosti ještě více než může být zvenčí zřetelné. Jako testovací jezdec byl mimořádně pracovitý - na dráze a později i v našem simulátoru - jeho zpětná vazba byla spolehlivá a odborná," vysekl poklonu na adresu španělského pilota Martin Whitmarsh.

"Jeho přínos byl ale daleko širší a hlubší: Pedro je typický týmový hráč, a možná právě proto je někým, koho budu brát vždy jako skutečného přítele."

V sezoně 2005 zaskočil Pedro de la Rosa za zraněného Juana Pabla Montoyu ve Velké ceně Bahrajnu, o rok později odjel místo Kolumbijce posledních osm podniků sezony poté, co McLaren Montoyu vyhodil. V nich Španěl zaznamenal celkem devatenáct bodů a v GP Maďarska si připsal dokonce jedno druhé místo. Následně působil v roli testovacího jezdce britské stáje až do roku 2010, kdy se dohodl na závodním angažmá se Sauberem. Po čtrnácti velkých cenách ale o své místo přišel a tak se vrátil před začátkem nové sezony zpět do McLarenu. Letos si připsal start v kanadské GP, kde zaskakoval za zraněného Sergia Péreze.

"V letech 2010 a 2011 odjel nějaké závody za tým Sauber - a, ačkoliv vždy přistupoval k testování a práci při vývoji s McLarenem s energií a nadšením, v srdci stále zůstal závodníkem. Kvůli tomu mu rozumíme a podporujeme jeho rozhodnutí přidat se k HRT jako závodní jezdec. Přejeme mu hodně štěstí," doplnil Whitmarsh.   

Diskuze (12) Další článek: De la Rosa bude příští rok závodit pro HRT
22:00 | Toto Wolff přiznal, že Mercedes má problémy se spolehlivostí, kterou stále úplně nepochopil. Bottas nasadil šestý motor.
18:52 | Valtteri Bottas nasazuje šestý motor. Dostane penalizaci 5 míst.
17:25 | Kromě Vettela odstartuje z poslední řady v Austinu také George Russell. Také on nasadí novou pohonnou jednotku.
17:23 | Americký jezdec Logan Sargeant, který závodí ve F3 za tým Charouz Racing System, se stal členem jezdecké akademie Williamsu.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink Bottas
2. trénink Pérez
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00