PDVSA nechce poslat Lotusu peníze

Lotus má problém nejen na výdajové ale také příjmové stránce.
PDVSA nechce poslat Lotusu peníze

Situace Lotusu je dost zapeklitá. Nejen, že tým musí čelit řadě věřitelů, kteří to v jednu chvíli dohnali až k soudu s návrhem na insolvenci, ale také je zde Charles Pic. Ten se domáhá náhrady za to, že podle smlouvy nemohl ve voze strávit tolik času, jak bylo dohodnuto. Kvůli exekutorům zůstaly kamiony Lotusu ve Spa o několik dní déle, než měly.

Podle Autosportu ale nemá tým problémy jen s fakturami, které musí uhradit nebo s penězi, které dluží. Hlavní sponzor – venezuelská státní naftařská společnost PDVSA neposlala 50 milionů dolarů. Ty měly dorazit na přelomu července a srpna. Podle Autosportu se tak ale nestalo.

Mzdu zaměstnancům Lotusu zaplatil Ecclestone

Mzdu zaměstnancům Lotusu zaplatil Ecclestone

Peníze totiž měly přijít před Maldonadovou další sezónou u Lotusu. Maldonado sice má smlouvu pro příští rok, jak sám uvedl, ale s rostoucími spekulacemi o tom, že tým převezme Renault jeho místo až tak jisté není.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pirelli veze do Monzy měkkou a střední směs a závěry vyšetřování

14:36 | V úterý a ve středu pokračují testy 18palcových pneumatik. Jezdit budou Mercedes, Ferrari a McLaren. Mercedes nasadí do testu Russella... že by příprava na rok 2022?
18:19 | Nico Rosberg řekl na Sky Germany, že Toto Wolff šel za Christianem Hornerem, aby se omluvil, ale Horner omluvu nepřijal.

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod Ocon