Paulo Coelho se Hamiltonovi omluvil jménem brazilského lidu

Nelson Piquet označil Lewise Hamiltona rasistickým slovem. Reaguje svět formule 1 ale nejen ten.
Foto: Getty Images / Clive Rose
Paulo Coelho se Hamiltonovi omluvil jménem brazilského lidu | Foto: Getty Images / Clive Rose

Slavný brazilský spisovatel Paulo Coelho napsal na sociální sítě: „Milý Lewisi Hamiltone, Piquet je v současnosti pilotem nejhoršího prezidenta v naší historii. Jeho rasistické komentáře ukazují zoufalou potřebu dostat se zpět do centra pozornosti. Omlouvám se jménem Brazilců, kteří vás respektují a milují,“ napsal na svém twitterovém účtu.

Skandál v Brazílii i celé F1. Nelson Piquet označil Hamiltona rasistickým výrazem

Skandál v Brazílii i celé F1. Nelson Piquet označil Hamiltona rasistickým výrazem

Podporu Hamiltonovi vyjádřili mimo jiné také Charles Leclerc a Daniel Ricciardo.

„Lewise znám od svého příchodu do formule 1. Vždy se ke mně i ke všem, s nimiž se setkal, choval velmi zdvořile. Tyto hodnoty by měly být normou vůči všem lidem na světě. Komentáře na adresu Lewise bychom neměli tolerovat a měli bychom se i nadále zasazovat o rozmanitější a inkluzivnější sport,“ uvedl Charles Leclerc na sociálních sítích.

„Musíme odstranit diskriminační chování a rasistické projevy v jakékoli podobě, a to nejen z našeho sportu, ale i z naší společnosti,“ dodal Monačan.

Z Hamiltona je Brazilec. Země mu udělila čestné občanství

Z Hamiltona je Brazilec. Země mu udělila čestné občanství

„Rasismus a diskriminace nemají v tomto sportu ani v naší společnosti místo. Ti, kteří se stále rozhodli šířit nenávist a používat taková slova, nejsou mými přáteli. Chci ocenit Lewise a veškerou práci, kterou vykonal na trati i mimo ni, aby nejen šířil myšlenky rovnosti, ale také bojoval proti nenávisti,“ uvedl Ricciardo.

„Nikdy jsem se nesetkal s rasově motivovanými činy, ale on se s nimi setkával po celý život. Na nenávist však vždy reaguje vyspěle, pozitivně a vzdělává svět o tom, jak bychom měli jednat.“

Další článek: Brečel bych, říká o případném vítězství v Británii Allison