Pátým místem překonal Räikkönen svá očekávání

Forma Lotusu nebyla taková, jakou by si enstonští představovali. Finova pátá příčka je tak maximem, kterého mohl tým dnes dosáhnout. Náhradník D'Ambrosio svým výkonem vedení stáje potěšil, byť na bodech nedojel.
Pátým místem překonal Räikkönen svá očekávání

Kimi Räikkönen si připsal na konto dalších deset bodů za páté místo v cíli a díky odstoupení pilotů Red Bullu si v šampionátu polepšil na průběžnou třetí příčku. "Je dobré posunout se v Poháru jezdců na třetí pozici, ale na Fernanda jsme nějaké body ztratili, což není ideální,"uvědomuje si Fin.

Lotus se v Monze potýkal s nedostatkem maximální rychlosti, což je na této trati celkem závažný problém. I proto je Räikkönen s konečným pátým místem spokojen.

"Byl to náročný víkend, protože jsme byli příliš pomalí na rovinkách, což činilo bránění velmi obtížným. Předjíždět vozy před námi bylo těžké dokonce i s pomocí DRS," vysvětluje mistr světa z roku 2007.

"Jeli jsme na strategii jedné zastávky a pneumatiky fungovaly dobře. Do závodního víkendu jsme vstupovali s tím, že skončíme šestí nebo sedmí, takže páté místo bylo dnes maximem toho, čeho jsme mohli dosáhnout," dodává Iceman.

Suspendovaného Romaina Grosjeana, který si v Monze odpykával trest za zavinění hromadné kolize ve Spa, nahradil v druhém lotusu Belgičan Jérôme D'Ambrosio.

Ten na bodech nedojel, ale špatně si také nevedl. Po problémech se systémem na rekuperaci kinetické energie dovezl svůj vůz do cíle na třináctém místě.   

"Pro mě to byl dnes velmi dlouhý a těžký závod," popisuje své první dojmy Belgičan. "Poté, co jsem v šestém kole přišel o KERS, to bylo velmi těžké, protože tím tady ztrácíte půl vteřiny na kolo."

"Dobře jsem odstartoval a bojoval jsem s Danielem (Ricciardem) a Nikem (Rosbergem), ale jakmile jsem ztratil ten extra výkon navíc, bylo nemožné se jich udržet a já se začal propadat. Můj poslední stint na středních pneumatikách a na čistém vzduchu byl celkem dobrý. Neudělal jsem žádnou chybu, takže možná s trochou více štěstí jsme mohli dosáhnout o něco lepšího výsledku."

D'Ambrosio si dal za úkol především dojet do cíle závodu, což se mu podařilo. Z tohoto pohledu tak hodnotí svůj výkon kladně.

A stejného názoru je také šéf týmu Eric Boullier: "Jérôme odvedl úžasnou práci poté, co se kvůli technickým potížím propadl až na konec. Nebýt problémů s KERSem jsem si celkem jistý, že mohl dosáhnout na body."

Další článek: Cíl v Monze bez Red Bullu: Vettela zradil alternátor, Webbera pneumatiky

19:01 | Ferrari potvrdilo, že Charles Leclerc dostane v Soči novou pohonnou jednotku. Čeká ho tak start z konce pole. Kdy novou a vylepšenou pohonnou jednotku nasadí Sainz se rozhodne později.
20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00