Pátý Ricciardo si pochvaluje zlepšení vozu, Ocon byl penalizován

Daniel Ricciardo je nadšený pátým místem, kterého pro Renault dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu 70. výročí formule 1 na Silverstonu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Pátý Ricciardo si pochvaluje zlepšení vozu, Ocon byl penalizován | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Od druhé řady jej přitom dělilo jen 121 tisícin, které Australan ztratil na Maxe Verstappena z Red Bullu. Ricciardo přitom ukázal rychlost už v pátečním druhém tréninku, kde obsadil třetí místo.

„Všichni byli trochu překvapeni včerejším třetím místem a svým způsobem byl tým trochu pod tlakem, aby to zopakoval,“ řekl pro Sky Sports F1 Ricciardo.

„Nemyslím, že někdo očekával třetí místo, čekali umístění kolem toho, kde jsme, takže jsem z pátého místa nadšený! Skoro po každém kole v kvalifikaci, když jsem projel cílem, jsem si vydechl. Cítil jsem, že jsem z každého kola dostal maximum, byla to potěšující kvalifikace.“

Ricciardo si po kvalifikaci také pochvaluje zlepšení v zadní části letošního modelu Renaultu R.S.20.

„Zadní část auta rozhodně pracuje lépe. Jsme schopni jít dříve na plyn, můžete cítit, že je tam přítlak a funguje to. Máme samozřejmě velkou radost, že jsme desetinu za Maxem, došlo k velkému zlepšení. Myslím, že minulý týden jsme na něj ztráceli nějakých osm desetin.“

Na závěr Australan vyzdvihl výkon Nica Hülkenberga, který ve své druhé kvalifikaci po návratu do F1, kdy u Racing Pointu nahrazuje Sergia Péreze, obsadil třetí místo.

„Je uvolněný a připravený! Klobouk dolů před ním. Všichni víme, že vůz funguje, ale nechci říkat, že je to jen autem. On odvedl opravdu dobrou práci. Sedět tak dlouho na gauči, není to snadné, i když je veterán.“

Ocon na roštu klesne o tři místa

Do závěrečné části kvalifikace se naopak nedostal druhý pilot Renaultu Esteban Ocon, který obsadil jedenácté místo. Po kvalifikaci však dostal od sportovních komisařů trest odsunu o tři pozice na roštu za blokování George Russella v sobotní kvalifikaci.

„Byl jsem v zahřívacím kole. Předjížděl jsem (Antonia) Giovinazziho, ale nevěděl jsem, že se blíží Russell. Tak jsem dostal penalizaci. Myslím, že jsem si to zasloužil. Pokazilo to Georgovo kolo, z naší strany to nebylo dobře zvládnuté,“ přiznal Ocon.

Další článek: Hülkenberg byl překvapen svým kvalifikačním výkonem

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...