Pátý Ricciardo si pochvaluje zlepšení vozu, Ocon byl penalizován

Daniel Ricciardo je nadšený pátým místem, kterého pro Renault dosáhl v kvalifikaci na Velkou cenu 70. výročí formule 1 na Silverstonu.
Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli
Pátý Ricciardo si pochvaluje zlepšení vozu, Ocon byl penalizován | Foto: Getty Images / Rudy Carezzevoli

Od druhé řady jej přitom dělilo jen 121 tisícin, které Australan ztratil na Maxe Verstappena z Red Bullu. Ricciardo přitom ukázal rychlost už v pátečním druhém tréninku, kde obsadil třetí místo.

„Všichni byli trochu překvapeni včerejším třetím místem a svým způsobem byl tým trochu pod tlakem, aby to zopakoval,“ řekl pro Sky Sports F1 Ricciardo.

„Nemyslím, že někdo očekával třetí místo, čekali umístění kolem toho, kde jsme, takže jsem z pátého místa nadšený! Skoro po každém kole v kvalifikaci, když jsem projel cílem, jsem si vydechl. Cítil jsem, že jsem z každého kola dostal maximum, byla to potěšující kvalifikace.“

Ricciardo si po kvalifikaci také pochvaluje zlepšení v zadní části letošního modelu Renaultu R.S.20.

„Zadní část auta rozhodně pracuje lépe. Jsme schopni jít dříve na plyn, můžete cítit, že je tam přítlak a funguje to. Máme samozřejmě velkou radost, že jsme desetinu za Maxem, došlo k velkému zlepšení. Myslím, že minulý týden jsme na něj ztráceli nějakých osm desetin.“

Na závěr Australan vyzdvihl výkon Nica Hülkenberga, který ve své druhé kvalifikaci po návratu do F1, kdy u Racing Pointu nahrazuje Sergia Péreze, obsadil třetí místo.

„Je uvolněný a připravený! Klobouk dolů před ním. Všichni víme, že vůz funguje, ale nechci říkat, že je to jen autem. On odvedl opravdu dobrou práci. Sedět tak dlouho na gauči, není to snadné, i když je veterán.“

Ocon na roštu klesne o tři místa

Do závěrečné části kvalifikace se naopak nedostal druhý pilot Renaultu Esteban Ocon, který obsadil jedenácté místo. Po kvalifikaci však dostal od sportovních komisařů trest odsunu o tři pozice na roštu za blokování George Russella v sobotní kvalifikaci.

„Byl jsem v zahřívacím kole. Předjížděl jsem (Antonia) Giovinazziho, ale nevěděl jsem, že se blíží Russell. Tak jsem dostal penalizaci. Myslím, že jsem si to zasloužil. Pokazilo to Georgovo kolo, z naší strany to nebylo dobře zvládnuté,“ přiznal Ocon.

Další článek: Hülkenberg byl překvapen svým kvalifikačním výkonem

20. září | Další změna u Charouze ve F3. Po dvou víkendech končí Hunter Yeany. Pro finále v Soči ho nahradí Ayrton Simmons, který má zkušenosti z britské F4 (tam byl druhý) nebo z asijské F3.
20. září | 46. narozeniny dnes slaví bývalý jezdec F1 a dvojnásobný vítěz Indy 500 Juan Pablo Montoya.
19. září | F1 má tento víkend volno, ale večer ve 21:00 se jede závod IndyCar na slavném okruhu Laguna Seca. Sledovat ho můžete prostřednictvím služby DAZN (stojí 39 Kč měsíčně).

GP Ruska 2021

Pátek 24. září 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 25. září 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 26. září 2021
Závod 14.00