Patricková už nemá o F1 zájem

Americká závodnice Danica Patricková už podle svých slov nemá až takovou touhu závodit ve formuli 1.
Patricková už nemá o F1 zájem

Patricková byla se sedačkou v F1 spojována již několikrát od chvíle, co ve Spojených státech začala závodit v závodech monopostů.

O Patrickové se hovořilo také jako o jedné z kandidátek na sedačku u amerického týmu Haas, který příští rok vstoupí do F1. Vzhledem k pravidlům pro udělení superlicence lze však přestup 33leté Američanky pro příští sezónu prakticky vyloučit.

„Začínám být příliš stará na to, abych znovu a znovu měnila svou kariéru, a navíc opravdu ani nemám zájem dělat něco jiného, než co dělám nyní,“ řekla Patricková pro CNN. „Mám kolem sebe přátele a rodinu, závodím na mezinárodní úrovni a nemyslím, že tohle by mi F1 dokázala poskytnout.“

„Pár let jsem žila v Anglii a přemýšlela jsem jen o F1, ale abych pravdu řekla, když jsem se vrátila do Spojených států, řekla jsem si, že tohle je místo, kde chci být. U ničeho nikdy neříkej nikdy, v tuto chvíli jsem ale ráda tam, kde jsem.“

Patricková se stala první ženou, která v roce 2008 v Motegi vyhrála závod IndyCar. Od roku 2011 závodí v šampionátu NASCAR.

Foto: Scott Mecum, CC BY 2.0

Další článek: Häkkinen chápe Vettelovu kritiku na Pirelli