Pátek ve Spa: Samá voda, přihoříval jen Massův motor

Belgický okruh ve Spa-Francorchamps byl celý pátek pod vodou, takže první dva volné tréninky skončily omluvami divákům za to, že se na trati téměř nic nedělo.
Pátek ve Spa: Samá voda, přihoříval jen Massův motor

V prvním tréninku sice pršelo, ale na mokrých pneumatikách se přeci jen dalo trochu jezdit, takže týmy, i když ne všechny, nasbíraly alespoň nějaká data o chování vozů na mokru.

Odpoledne byly podmínky takové, že žádné smysluplné jezdění možné nebylo, takže se většinu času nic nedělo a hlavní aktivitou byl trénink startů v boxové uličce. Sečteno a podtrženo se v pátek nic důležitého nestalo a týmy nemají co hlásit. Snad kromě výměny Massova motoru, který se předvedl plameny a kouřem na konci dopoledních jízd.

Páteční potopa nejvíc mrzí zřejmě Lotus, protože ve Spa má své tolik diskutované dvojité DRS. Už ho testoval v Německu a v Maďarsku, ale dnes si chtěl definitivně ověřit, že ho může nasadit do kvalifikace a závodu. To udělat nemohl, takže teď čelí obtížnému rozhodování.

Zítra a v neděli by totiž mělo být belgické počasí mnohem přívětivější, mělo by se jezdit na suchu. Lze proto očekávat velmi hektický třetí volný trénink, některé věci budou týmy dolaďovat možná až v první části kvalifikace.

Další článek: V druhém belgickém tréninku byl nejrychlejší Pic

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10