Pátek v Silverstonu: Dění na trati dominoval Red Bull Racing

Překvapil Adrian Sutil s Force India.
Ačkoliv se pátek v Silverstonu nesl ve znamení série prohlášení o současné krizi, jezdci a týmy také jezdili ve volných trénincích. Nejvíce se v této disciplíně, která se v těchto dnech zdá být vedlejší, dařilo Red Bullu Racing.

Rakouská stáj sídlící v Británii si na svůj domácí závod přivezla značně přepracovaný vůz a časový náskok před konkurencí měla v obou trénincích velký. "Nové díly, které jsme sem přivezli, fungují dobře, což je dobré znamení. Ale v pátek je vždy těžké určit, jak jsme rychlí. Ale myslím, že jsme udělali krok vpřed," řekl Sebastian Vettel, který byl dnes nejrychlejší.

Mark Webber si připsal dva druhé časy a v odpoledním tréninku skončil předčasně poté, co náraz do obrubníku způsobil vypnutí elektroniky vozu.

O překvapení začátku závodního víkendu se třetím časem v druhém tréninku postaral Adrian Sutil. Force India přivezl z nedaleké továrny upravený vůz, který má přepracované přední křídlo, karoserii, podlahu a několik dalších dílů. Změny podle všeho fungují dobře.

U Williamsu se v Silverstonu rychlostně zatím více dařilo Kazuki Nakadžimovi, který byl v pátek odpoledne čtvrtý nejrychlejší. Na voze FW31 měli oba jezdci několik nových dílů, které se podle týmu osvědčily. Rosberg měl jen menší potíže nalézt správné nastavení.

Vlajku Renaultu držel dnes nejvýše Fernando Alonso, který skončil dvakrát pátý. Španěl očekává náročnou kvalifikaci. "Vůz musíme zlepšit, ale v druhém tréninku jsme byli s výsledkem spokojeni. Nicméně, víme, že to zítra bude v kvalifikaci tvrdý boj a jedna nebo dvě desetiny můžou znamenat velký rozdíl, co se pozice týče," řekl.

Brawn GP se většinou v pátek netlačí moc dopředu a popisuje problémy, které mívá s nastavením vozu. Jinak tomu není ani v Británii, ale tentokrát tým trochu zaskočila konkurence. "Dnes v noci nás čeká hodně práce a rychlost našeho nejbližšího soupeře byla působivá, na což se budeme muset podívat," uvedl Rubens Barrichello. 

Toyotě se v pátek dařilo mít v první desítce vždy jen vůz Jarna Trulliho. "Vůz se choval celkem dobře, ale jako obvykle tady v Silverstonu foukal silný vítr. Kvůli tomu je těžké nastavit vůz a vyhodnocovat různé varianty není snadné, protože se podmínky mění každým kolem," konstatoval Ital a dodal, že dnešek proběhl u Toyoty bez problémů. Podle šéfinženýra Dietra Gasse nemá tým žádné větší starosti.

BMW Sauber dnes potkaly technické problémy s vozem Roberta Kubici. Jeho motor začal v průběhu druhého tréninku ztrácet výkon, a tak mu ho mechanici za 35 minut vyměnili, aby se ještě stihnul vrátit na trať. "Byl to pro mě těžký den. Dopoledne jsem měl problémy s elektronikou, kvůli kterým jsem neměl jednu normální jízdu. Pak v úvodu druhého tréninku ztratil motor výkon," vysvětlil Kubica, který po výměně agregátu stihnul alespoň dvě bezproblémové jízdy.

Nick Heidfeld testoval nové přední přítlačné křídlo, které podle něj generuje větší přítlak.

V roli nejpomalejšího týmu zůstalo Toro Rosso a významnější zlepšení očekává až s úpravami vozu, které by měly přijít v Maďarsku. Každý jezdec zkoušel jiné nastavení a vzhledem k dosaženým časům tým usoudil, že bude lepší se vydat cestou, kterou začal Sébastien Bourdais.
Sledujte F1Sport.cz na Facebooku Další článek
19. března | McLaren věří, že všechny své problémy z testů vyřešil.
16. března | V sobotu v Baku před místní grand prix vystoupí Christina Aguilera
15. března | DHL bude i nadále partnerem F1.
14. března | Williams přiznal, že má problémy na vjezdu do zatáček a se stabilitou auta.
14. března | Jean Todt si myslí, že by Ferrari už nemělo mít právo veta.

GP Austrálie 2018

Pátek 23. března 2018
1. trénink 02.00–03.30
2. trénink 06.00–07.30
Sobota 24. března 2018
3. trénink 04.00–05.00
Kvalifikace 07.00–08.00
Neděle 25. března 2018
Závod 07.10