Pátek v Interlagosu: Přípravy spláchl déšť

Voda na trati a nutnost šetřit pneumatiky udělaly z pátečních tréninků na Grand Prix Brazílie téměř jen nutnou formalitu.
Pátek v Interlagosu: Přípravy spláchl déšť

Každý jezdec má na víkend jen čtyři sady přechodných a tři sady mokrých pneumatik. Pravidla sice přidávají jednu sadu přechodných v případě, že je alespoň jeden z prvních dvou tréninků mokrý, ale protože v Brazílii může propršet zbytek závodního víkendu, piloti a týmy raději své jezdění i tak omezili a obutí šetřili.

"Je to trochu hloupé, když máte celý testovací den a nemůžete vyjet, protože nemáte dost pneumatik, takže pro diváky to není dobré," postěžoval si Lewis Hamilton.

Vzhledem k předpovědi počasí byli jezdci většinou rádi, že si mohli vyzkoušet jízdu na mokru a připravit se pro případ, že by takové podmínky panovaly i nadále. Ale protože jezdění bylo omezené, redukovaly se obvyklé tiskové zprávy na obecná konstatování o ladění nastavení vozu.

O rozložení sil toho první tréninky mnoho neřekly, i když se zdá, že na mokru by spolu na špičce bojovaly týmy Mercedes a Red Bull. Za Němce možná jen Rosberg, protože Hamilton přiznal, že hůř se mu na vodě nikdy nejezdilo, než v monopostu z Brackley.

"Samozřejmě nevíte, jak na tom jsou ostatní," připomněl nejrychlejší jezdec dne Nico Rosberg. "Očekávali byste, že Red Bull bude v každém případě rychlejší, ale nevím, s jakým množstvím paliva jezdili."

"Obecně to vypadalo, že máme dobrou rychlost, takže z mého pohledu může tento víkend zůstat mokro. Nevím, je dost brzy na hodnocení, ale myslím, že bychom mohli bojovat o přední pozice v kvalifikaci."

Kvůli mokru přišlo Pirelli o šanci poprvé vyzkoušet své pneumatiky 2014, které týmům dodalo pro páteční tréninky.

Další článek: Horner do vedení formule 1 nechce, je oddaný Red Bullu

14:18 | Poznámky ředitele závodu v 11:51: Traťové limity v první a druhé zatáčce. Poznámky ředitele závodu v 13:49: ... a ještě 13, 14 a 15.
9:14 | Podle předpovědi počasí má být v Barceloně během víkendu lehce přes 20 stupňů, v neděli by mohlo pršet.
5. května | Podle italských médií Ferrari novou podlahu do Španělska nepřiveze. V Portugalsku testovaná podlaha měla být jen testovací pro potvrzení dalšího směru vývoje.
4. května | V Monaku nakonec budou i fanoušci. Kapacita bude omezena na 40 %, nutný je PCR test.

GP Španělska 2021

Pátek 7. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 8. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 9. května 2021
Závod 15.00