Pátek v Bahrajnu: Rozdíly mezi vozy jsou velmi malé

Všichni očekávají vyrovnanou kvalifikaci.
V pátečních trénincích před Grand Prix Bahrajnu Nico Rosberg znovu dokázal, že vůz FW31 dokáže zajet rychlé kolo na každé trati. Williams mívá ale problémy tuto rychlost zužitkovat v kvalifikacích a závodech, i když Rosberg věří, že se to tentokrát povede.

"Tým přivezl do Bahrajnu nové díly a zdá se, že fungují dobře, takže díky patří klukům z aerodynamiky za jejich práci na vývoji vozu. Jsem opravdu přesvědčen, že v tomto závodě dokážeme něco pozitivního a získáme body, na které tento vůz má," řekl Rosberg.

Druhý nejrychlejší byl v pátek odpoledne Fernando Alonso, který pouze vyjádřil spokojenost s prací, kterou tým odvedl. Jeho kolega Nelson Piquet si poprvé vyzkoušel nový difuzor, ale zatím se ho neodvážil hodnotit.

Mezi nejrychlejší jezdce v pátek patřila dvojice Toyoty. Podle Jarna Trulliho jsou podmínky dost odlišné od zimních testů a tým musí ještě zapracovat na ovladatelnosti vozu. S vyvážením vozu není spokojený ani Timo Glock.

Vítěz posledního závodu Sebastian Vettel obsadil čtvrtou příčku. "Co se týče výkonnosti, je těžké se k ní vyjádřit, ale vůz se chová dobře. Dopoledne jsme měli trochu problémy s vyvážením, ale odpoledne to bylo lepší," řekl.

Vedoucí tým šampionátu Brawn GP dnes zkoušel na každém voze jiné nastavení, aby kompenzoval nedostatek předsezónních testů. Jenson Button očekává vyrovnanou kvalifikaci, BGP 001 má podle něj dobrou rychlost i v Bahrajnu.

Tým Force India má na svém voze VJM02 upravenou aerodynamiku, což podle všeho svědčilo Adrianu Sutilovi, který dokázal zajet sedmý nejrychlejší čas v druhém tréninku.

"Myslím, že nám ten balík úprav pomohl, když se podíváte na moji odpolední pozici, myslím, že na lepší jsem v pátek nikdy nebyl. I když je těžké na základě toho dělat závěry, vůz se chová dobře, takže uvidíme, co se bude dít zítra," dodal Sutil.

Jezdcům Toro Rosso patřilo třinácté a patnácté místo. Sébastien Buemi je s nastavením vozu spokojený, ale uvítal by lepší trakci na výjezdu z pomalých zatáček a trochu více stability při brzdění.

BMW Sauber v Bahrajnu nasadil KERS do obou vozů, ale v pátek byl opět nejpomalejším týmem. Heidfeld si stěžoval na nestabilitu vozu při brzdění, která je ale podle něj v prvních trénincích v Bahrajnu normální. "Loni byl rozdíl mezi prvním a posledním 4,3 sekundy, letos 1,4! Takže se dá předpokládat, že to zítra bude velmi vyrovnaná kvalifikace," dodal technický ředitel BMW Sauberu Willy Rampf.
Další článek: McLaren v Bahrajnu moc nepokročil, ale chce bodovat

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.