Páté místo v šampionátu je zřejmě nereálné, připouští Force India

Spolumajitel Force Indie Vidžaj Mallya musel upravit cíle svého týmu pro letošní rok. A to směrem dolů, zlepšení vůči loňskému roku možné zřejmě nebude.
Páté místo v šampionátu je zřejmě nereálné, připouští Force India

"Loni jsme v šampionátu konstruktérů byli šestí a letos jsme měli za cíl být pátí," připomněl Mallya. "Ale zlepšení Lotusu bylo výjimečné, takže mít za cíl páté místo by asi bylo mimo náš letošní dosah. Měli bychom mířit alespoň na šesté místo, na kterém jsme skončili loni, a to znamená dostat se před Sauber a Williams."

Na šesté místo Sauberu ztrácí Force India 36 bodů, což vzhledem k její dosavadní formě není málo. Mallya je však přesvědčený, že vůz má jeho tým dobrý, jen ho musí správně využívat.

"Jde o celý komplet," vysvětloval. "Jde o vůz na trati, o nastavení, přítlak, pneumatiky - a to všechno si musí sednout dohromady jako komplet. V základu máme dobré auto. Jen potřebujeme získat víc bodů, to je důležité."

Že se týmu bude dařit, věří také Paul di Resta. "Loni jsme sezónu zakončili v dobré formě a letos potřebujeme to samé," konstatoval. "Williams není moc daleko před námi, ale Sauber má velký bodový náskok a bude těžké ho překonat."

"Ale my se nevzdáme, budeme se dál snažit a uvidíme, co dokážeme. Určitě máme potenciál na zisk několika velkých výsledků do konce roku."

Další článek: Schumacher jede do Belgie slavit 300. účast v Grand Prix

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10