Páté místo je pro nás jako pole position, raduje se Ricciardo

Daniel Ricciardo zprvu pochyboval o tom, že se Red Bullu podaří dostat se v kvalifikaci na Velkou cenu Bahrajnu až do závěrečné části kvalifikace. Pátou pozici na startu tak považuje za velký úspěch.
Páté místo je pro nás jako pole position, raduje se Ricciardo

Po pátečních trénincích, kdy mu patřilo deváté místo, přiznal, že Red Bull má problémy s rychlostí na jedno kolo. V sobotu se však tým zlepšil a Ricciardo postoupil nakonec až do Q3, kde porazil dvojici Williamsu a stal se nejrychlejším jezdcem za piloty Mercedesu a Ferrari.

„Jsem spokojen, pátou pozici jsme nečekali, hlavně já ne, jelikož včera to nešlo podle plánu,“ řekl Ricciardo.

„Celkově jsme měli i lepší pátky. Ani dnes ráno to nebylo tak dobré. Do kvalifikace jsme vstupovali s vědomím, že bychom se mohli dostat do Q3, nevypadalo to ale moc reálně.“

„Být teď na páté příčce je jako pole position. Myslím ale, že nemáme rychlost na Mercedes a Ferrari. Můžeme ale podle mě porazit Williams. Nečekal jsem, že je v rychlosti na jedno kolo porazíme. Je tam ale náskok tří desetin, takže to je dobré. Těším se, co přinese zítřek. Je divné radovat se z páté pozice!“

Až na patnáctém místě na roštu bude zítra stát jeho týmový kolega Daniil Kvjat. Rus byl nejpomalejším pilotem ve druhé části kvalifikace.

„Dnes to nešlo podle plánu. Načasování během kvalifikace nebylo špatné, neměli jsme ale rychlost,“ komentoval svůj brzký konec Kvjat. „Když jsme vstupovali do kvalifikace, tak nám na naší straně garáže něco zkrátka chybělo. Nevím teď přesně co, nejsme ale tam, kde chceme být.“

„První trénink byl dobrý a ukázali jsme dobrou rychlost. Ani druhý a třetí trénink nebyly špatné, když ale přišla na řadu kvalifikace, tak jsme se ztratili.“

„Nevím, co to bylo, ale podíváme se na to a pokusíme se pro zítřek věci změnit.“

Foto: Getty Images / Clive Mason

Diskuze (1) Další článek: Vettel: Našich pět setin zlepšení proti jejich půlsekundě nestačí
15:15 | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
9:38 | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.
22:47 | Théo Pourchaire uveřejnil na twitteru, že je celkově v pořádku, ale neví, zda za týden pojede. Enzo Fittipaldi je podle něj zraněný.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00