Pat Symonds skončí jako technický ředitel F1 a zamíří k Andrettimu | Foto: Getty Images / Anthony Devlin

Foto: Getty Images / Anthony Devlin

Pat Symonds skončí jako technický ředitel F1 a zamíří k Andrettimu

Dosavadní technický ředitel F1 Pat Symonds se přesouvá k týmu Andretti.

Pat Symonds, který byl součástí vedení F1 od roku 2017, měl v rámci své funkce na starost podílet se na vývoji technických předpisů tak, aby byly zajištěny zajímavé závody.

Britský inženýr hrál klíčovou roli při přechodu na nová pravidla v roce 2022 a má rovněž významný podíl na návrhu regulí pro vozy, které budou představeny v roce 2026.

Nový set pravidel je již téměř dokončen a očekává se, že by měla být jeho finální podoba představena v průběhu června. Podle britského Autosportu se Symonds v kontextu toho rozhodl, že svoji roli v rámci F1 opustí.

Již nyní je jisté, že se Symonds po tzv. povinné dovolené přesune k týmu Andretti, pro který bude vykonávat roli poradce. 

Americký tým dlouhodobě usiluje o vstup do F1. Od FIA sice stáj Michaela Andrettiho dostala zelenou, ale samotná F1 ji zatím rozšíření startovního roštu neumožnila.

Andretti získal v Symondsovi velmi zkušeného pracovníka. V F1 se Brit pohybuje již od 80. let, když začínal u Tolemanu, ze kterého se později stal Benetton. Úspěchy uznávaný inženýr následně slavil i s Renaultem, i když toto angažmá pro něj dopadlo neslavně poté, co vyplavala na povrch fingovaná nehoda Nelsona Piqueta mladšího.

Později byl Symonds členem týmů Virgin a Williams. V roce 2017, jak již bylo zmíněno, začal pracovat pro samotnou F1.

Doporučujeme

Články odjinud