Pat Fry před letní přestávkou: Pořád je před námi dlouhá cesta

Technický ředitel Ferrari bilancoval, jak se týmu podařilo zvrátit nepříznivý začátek sezony, a prozradil, že stáj v uplynulém týdnu stihla připravit vylepšní pro poslední evropské závody i Singapur.
Pat Fry před letní přestávkou: Pořád je před námi dlouhá cesta

Fernando Alonso díky stabilně dobrým výkonům vede šampionát s čtyřicetibodovým náskokem, ale v Maranellu vědí, že do konce sezony zbývá ještě dost závodů a konkurence je silná. Technický ředitel Ferrari Pat Fry krátce zhodnotil průběh letošní sezony a pohovořil o posledních vylepšeních, které Ferrari připravilo před letní přestávkou.

"Po zimních testech jsme byli trochu pozadu, myslím, že v tomto období jsme se toho dost naučili a později toho využili. V úvodních závodech jsme se trápili, pamatuji si, že v Melbourne jsme byli jeden a půl sekundy za nejlepšími," vzpomínal na úvod sezony. Následovala práce v aerodynamickém tunelu i v designérském oddělení. "Všichni zaměstnanci zareagovali na výzvu, které jsme čelili. Podle mého názoru jsme řadu týmů předběhli vývojem během sezony. Ale pořád je před námi dlouhá cesta."

V Maďarsku Alonso upozornil, že v posledních závodech vývoj poněkud zaostal. Fry připustil, že poslední inovace skutečně nefungovaly správně, ale vzápětí dodal, že technici porozuměli problému a momentálně je vše v pořádku. "Tuto zkušenost můžeme využít k posunu dopředu. Máme jasnou představu o směru, jakým se musíme vydat. Už jsme na tom začali pracovat," uvedl. Během uplynulého týdne se tým v továrně snažil udělat maximum. "Vyvíjeli jsme v aerodynamickém tunelu několik menších částí pro Spa, také jsme se soustředili na úpravy pro Singapur. Byl to velmi náročný týden, ale teď máme dva týdny prázdnin." Sám Fry se volno chystá strávit doma v Anglii s rodinou. Na formuli 1 se prý pokusí nemyslet.

Do Spa se Ferrari chystá přivézt nová vylepšení. "Z hlediska aerodynamiky je Spa speciální, stejně tak Monza, pro kterou budeme mít také specifické nastavení aerodynamiky a motoru. Udělali jsme hodně práce, ale pořád toho máme dost před sebou. Musíme čelit tlaku na vysoké úrovni," dodal Fry.

Další článek: Kaltenbornovou spekulace o Pérezově možném odchodu zatím neznepokojují

14:43 | Od zítřka začíná platit nová směrnice, která zpřísňuje zátěžové testy ohebnosti zadních křídel.
14:28 | Fernando Alonso se připojil k výzvě UNICEF, aby země G7 darovaly vakcíny proti COVID-19 méně vyspělým zemím. Kromě Alonsa podepsalo výzvu přes 30 dalších ambasadorů UNICEF (například Lionel Messi, David Beckham, Sergio Ramos, Katy Perry).
13:29 | Sport 1 bude vysílat ženskou W Series, která se letos jede ve vybraných víkendech F1. Poprvé v rámci GP Štýrska.
20:46 | Po Ericssonovi uspěl v Detroitu McLaren. Pato O'Ward vyhrál po startu z 16. místa.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 19. června 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00