Pat Fry měl být poslán na dovolenou, Arrivabene chce dvě vítězství

Některá média (zejména španělský El Mundo Deportivo) přinášejí informaci, že Pat Fry byl poslán na dovolenou a je na odchodu z Ferrari.
Pat Fry měl být poslán na dovolenou, Arrivabene chce dvě vítězství

Scuderia v poslední době potvrdila jen dva odchody: Fernanda Alonsa a Marca Mattiacciho. Toho prvního nahradil Sebastian Vettel, druhého pak Maurizio Arrivabene. Změn se ale v Maranellu má odehrát více. Od března by měl začít pro Ferrari pracovat bývalý technický ředitel Mercedesu Bob Bell.

Naproti tomu odejít má závodní inženýr Alonsa Andrea Stella, který Španěla doprovodí do McLarenu. Už méně dobrovolný odchod má čekat také šéfdesignera Nikolase Tombazise. Jeho odchod je už považován prakticky za jistý.

Na dovolenou měl být poslán ale také Pat Fry. Vzhledem k tomu, že nyní je v továrnách nejvíce práce, je to signál k tomu, že Fry v nejbližší době Ferrari opustí.

Bob Bell nastoupí k Ferrari v březnu

Bob Bell nastoupí k Ferrari v březnu

Novinář Leo Turrini pak potkal nového šéfa týmu. „Když se mě lidé ptají, kdy se věci na trati zlepší, odpovídám, že nemám kouzelnou hůlku,“ řekl Maurizio Arrivabene. „V roce 2015 nám bude stačit vyhrát několik závodů – jeden s Vettelem, jeden s Räikkönenem,“ hodnotí šance nový šéf Scuderie. „Seb začíná chápat, co to je Ferrari. Kimi už to ví, navíc Kimi má tu výhodu, že je normálním člověkem ve světě formule 1, ve kterém hodně lidí, naštěstí ne Vettel, ztratilo kontakt s realitou.“

Arrivabene prý nechce dělat sport pro ty, co si kupují Rolex, ale chce z formule 1 mít opět masový sport a událost typu olympijských her. „Na politické úrovni se Ferrari neptá na to, co je správné pro naši společnost, ale co je správné pro každého, kdo miluje sport.“ 

Další článek: McLaren potvrdil Alonsa a Buttona!

10:30 | 24. narozeniny dnes slaví Charles Leclerc.
18:25 | Své kalendáře uveřejnily také F2 (celkem 14 víkendů) a F3 (celkem 9 víkendů). Termíny jsme doplnili do článku na webu.
15. října | Dnes zasedá Světová rada motorsportu. Mimo jiné bude schvalovat kalendář F1 pro rok 2022. Pokud to bude jako obvykle, bude zveřejněn pozdě odpoledne / večer.
14. října | Podle Racingnews365 nahradí loga Hondy na overalech jezdců a zadních křídlech vozů Red Bullu pro GP USA značka Acura, což je luxusní divize společnosti Honda.