Pascal Wehrlein si nemyslí, že by měl příští rok problém se super licencí

Wehrlein odjel v Barceloně s Mercedesem a Force Indií přes 160 kol a 750 kilometrů. Příští rok by měl ale problém. FIA totiž zavádí nové podmínky pro zisk super licence.
Pascal Wehrlein si nemyslí, že by měl příští rok problém se super licencí

Wehrlein má super licenci z loňského roku. Pokud by chtěl ale závodit příští rok ve formuli 1, tak by mohl mít problém s FIA.  

Od příštího roku bude jezdec potřebovat 40 bodů, které se udělují za umístění v určitých sériích. Wehrlein jezdí v DTM, kde se mu docela daří, vloni dokonce vyhrál závod jako nejmladší jezdec v historii. I kdyby ale získal v DTM titul, od FIA nedostane jediný bod. Tato série totiž na seznamu není. Wehrlein má momentálně nula bodů.

O super licenci rozhodne i bodový systém

O super licenci rozhodne i bodový systém

„Tuto stránku věci diskutoval Mercedes s FIA,“ řekl Wehrlein. „Aktuální sezónu mám super licenci z loňského roku, takže tuto sezónu by neměl být problém (závodit). Pro rok 2016 máme nový bodový systém. Letos jsem toho hodně natestoval, takže by neměl být problém jezdit příští rok ve formuli 1, ale uvidíme.“

Mercedes tak bude patrně od FIA vyžadovat výjimku. Ta už dříve potvrdila, že občasné výjimky možné jsou. Podle striktního výkladu by se totiž svého času nemohl vrátit ani Schumacher, který před svým návratem neměl v posledních třech letech odjetý daný počet závodů. 

Foto: Mercedes

Další článek: Mercedes a Ferrari musí upravit kamery

19:29 | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
18:22 | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...
17:41 | Romain Grosjean si nasadil kameru na svou helmu a ukáže vám okruh Laguna Seca z vozu IndyCar. odkaz
17:26 | Pro iOs už je aplikace k dispozici. Pro Android bude brzy. Jmenuje se Williams Racing AR Launch 2021.