Pascal Wehrlein si nemyslí, že by měl příští rok problém se super licencí

Wehrlein odjel v Barceloně s Mercedesem a Force Indií přes 160 kol a 750 kilometrů. Příští rok by měl ale problém. FIA totiž zavádí nové podmínky pro zisk super licence.
Pascal Wehrlein si nemyslí, že by měl příští rok problém se super licencí

Wehrlein má super licenci z loňského roku. Pokud by chtěl ale závodit příští rok ve formuli 1, tak by mohl mít problém s FIA.  

Od příštího roku bude jezdec potřebovat 40 bodů, které se udělují za umístění v určitých sériích. Wehrlein jezdí v DTM, kde se mu docela daří, vloni dokonce vyhrál závod jako nejmladší jezdec v historii. I kdyby ale získal v DTM titul, od FIA nedostane jediný bod. Tato série totiž na seznamu není. Wehrlein má momentálně nula bodů.

O super licenci rozhodne i bodový systém

O super licenci rozhodne i bodový systém

„Tuto stránku věci diskutoval Mercedes s FIA,“ řekl Wehrlein. „Aktuální sezónu mám super licenci z loňského roku, takže tuto sezónu by neměl být problém (závodit). Pro rok 2016 máme nový bodový systém. Letos jsem toho hodně natestoval, takže by neměl být problém jezdit příští rok ve formuli 1, ale uvidíme.“

Mercedes tak bude patrně od FIA vyžadovat výjimku. Ta už dříve potvrdila, že občasné výjimky možné jsou. Podle striktního výkladu by se totiž svého času nemohl vrátit ani Schumacher, který před svým návratem neměl v posledních třech letech odjetý daný počet závodů. 

Foto: Mercedes

Další článek: Mercedes a Ferrari musí upravit kamery

15:04 | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.
13:42 | Kvalifikace F2: Cunoda, Daruvala, Schumacher... Schumacherův nejbližší soupeř v šampionátu Ilott odstartuje hned za ním ze čtvrtého místa.
24. září | Lewis Hamilton očekává, že FIA v reakci na jeho kontroverzní tričko z GP Toskánska zavede nová pravidla, ve kterých vyjasní, co je a co není možné.
24. září | Novinář Will Buxton má pozitivní test na koronavirus. GP Ruska tak vynechá.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10