Pascal Wehrlein se stal novým pilotem Porsche ve formuli E

Historicky nejmladší šampion DTM Pascal Wehrlein se upsal do služeb další německé značky. Po dlouhotrvajícím angažmá u Mercedesu, se kterým se snažil natrvalo proniknout do formule 1, nyní podepsal smlouvu s tovární stájí Porsche pro její kampaň v elektrickém seriálu formule E.
Foto: Porsche
Pascal Wehrlein se stal novým pilotem Porsche ve formuli E | Foto: Porsche

Pětadvacetiletý Wehrlein působí ve formuli E od sezony 2018/2019, kdy ho angažovala indická Mahindra. Hned ve svém druhém závodě v šampionátu skončil druhý v chilském Santiagu a u Mahindry pokračoval i v nedávno skončené sezoně 2019/2020, berlínských závodů se už ale nezúčastnil a jeho prázdnou sedačku obsadil Alex Lynn.

Před berlínskými závody se spekulovalo, že Wehrlein u Mahidry nepokračuje kvůli vyjednávání s Porsche a tyto zákulisní informace se posléze ukázaly jako pravdivé. Od nadcházející sedmé sezony formule E bude účastník 39 velkých cen formule 1 hájit barvy německé tovární stáje, kde se stane novým týmovým kolegou Andreho Lotterera.

Sam Bird mění tým, ve formuli E ho ulovil Jaguar

Sam Bird mění tým, ve formuli E ho ulovil Jaguar

Wehrlein v týmu nahradí Švýcara Neela Janiho, který v sezoně 2019/2020 získal pouze 8 bodů za šesté místo v pátém berlínském závodě a výrazně zaostával za Lottererem, který byl dvakrát druhý v Rijádu a na úvod berlínského finále.

„I přes svůj nízký věk má mnoho zkušeností z různých šampionátů, ve kterých zářil,“ řekl směrem k mladému německému pilotovi šéf Porsche Motorsport Fritz Enzinger, který nezapomněl ani poděkovat odcházejícímu Janimu za jeho služby. „Neelovi je třeba poděkovat za jeho velký závazek pro naši věc. Hrál zásadní roli ve vývoji celého projektu pro formuli E.“

Da Costa je šampionem formule E, čtvrtý závod v Berlíně vyhrál Vergne

Da Costa je šampionem formule E, čtvrtý závod v Berlíně vyhrál Vergne

„K úspěšné historii Porsche mám velký respekt. Nyní jsem se stal továrním jezdcem TAG Heuer Porsche Formula E Team, což je pro mě obrovská příležitost,“ uvedl pro týmový web Pascal Wehrlein.

Sedmá sezona formule E by měla odstartovat 16. ledna příštího roku v chilském Santiagu.

Další článek: Měli by přijít o body za všechny tři závody, říká o Racing Pointu Abiteboul

11:46 | A testuje i Ferrari ve Fioranu... se starším vozem a normálními pneumatikami. Za volantem Sainz. V poslední době Ferrari testuje poměrně hodně. Oficiálně to vysvětleno nebylo (nebo o tom nevíme), ale může to souviset se spouštěním a potřebným laděním nového simulátoru.
11:19 | Dnes také pokračují testy 18palcových pneumatik v Imole. Za volantem mercedesu je Valtteri Bottas.
9:24 | V Barceloně začaly testy F3
17:09 | Hamilton dokončil testy 18palcových pneumatik. Odjel 130 kol. Zítra testy v Imole pokračují.

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen