Pascal Wehrlein se nemůže zúčastnit ePrix v Rijádu, nahradí ho Rosenqvist

Nejmladší šampion DTM v historii Pascal Wehrlein se nebude moci zúčastnit úvodního závodu nové sezóny formule E v Saudské Arábii. U týmu Mahindra ho proto nahradí staronová tvář – Felix Rosenqvist.
Pascal Wehrlein se nemůže zúčastnit ePrix v Rijádu, nahradí ho Rosenqvist

Sedmadvacetiletý Švéd Felix Rosenqvist strávil u indického týmu Mahindra ve formuli E poslední dvě sezóny, během kterých dokázal zvítězit ve třech závodech a jednou obsadil konečné třetí místo v celkovém pořadí šampionátu.

Po sezóně 2017/2018 již však švédský pilot v šampionátu elektrických monopostů nechtěl pokračovat, a tak pro rok 2019 podepsal smlouvu v IndyCar u týmu Chipa Ganassiho, kde bude Rosenqvist závodit po boku legendárního Scotta Dixona.

Ještě před koncem roku si ale nakonec rodák z Värnamo jeden start navíc s Mahindrou zapíše do osobních statistik. Rosenqvistův nástupce u indického týmu Pascal Wehrlein se totiž nebude moci úvodního závodu sezóny 2018/2019 v Rijádu zúčastnit.

Galerie: Massa, Wehrlein a další piloti testovali formule E ve Valencii

Galerie: Massa, Wehrlein a další piloti testovali formule E ve Valencii

„Bude skvělé zase spolupracovat s kluky od Mahindry v Rijádu,“ řekl Švéd pro motorsport.com.

„Bude to pro mě speciální událost, být na startu nové éry formule E během prvního závodu sezóny v Rijádu.“

„Oficiálních předsezónních testů jsem se nezúčastnil, ve voze jsem ale strávil spoustu času během letní vývojové fáze, takže bych měl být připravený,“ věří Rosenqvist.

Testy formule E: Antonio Felix da Costa byl nejrychlejší s monopostem BMW

Testy formule E: Antonio Felix da Costa byl nejrychlejší s monopostem BMW

Pascala Wehrleina nepustí v Saudské Arábii na start jeho smlouva s juniorským programem Mercedesu, která vyprší až v lednu 2019. Po absenci v Rijádu by se ale Wehrlein měl již naplno zapojit do sezóny 2018/2019.

Wehrlein by si tedy měl prožít svoji závodní premiéru ve formuli E 12. ledna v Marrákeši, což pro motorsport.com potvrdil i šéf týmu Mahidra Dilbagh Gil.

„Jsme nadšení z toho, že s námi bude Felix (Rosenqvist) závodit v prosinci v Saudské Arábii. Zároveň se těšíme na to, až se k nám v lednu připojí Pascal (Wehrlein). Jaký celý tým jsme velmi motivovaní a už se nemůžeme dočkat prvního závodu v prosinci.“

Foto: Formula E

Další článek: Hmotnost jezdce a minimální hmotnost auta. Jak to bude fungovat?

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00