Pascal Wehrlein opustil indickou Mahindru

Bývalý německý pilot formule 1 a DTM Pascal Wehrlein od pondělí není členem indické stáje Mahindra ve formuli E. Odchod od týmu oznámil příspěvkem v příběhu na svém Instagramu.

„Ode dneška už nejsem součástí Mahindra Racing. V mém zájmu bylo dokončit letošní sezónu, to ale v současné situaci není možné. V tuto chvíli o své budoucnosti nemohu říci mnoho, budu vás ale informovat. Všem děkuji za podporu, brzy se uvidíme na trati,“ napsal Wehrlein na svůj Instagram.

Nejmladší šampion DTM v historii Pascal Wehrlein vstoupil do formule E před sezónou 2018/2019 poté, co se na rok vrátil do německého šampionátu cestovních vozů k Mercedesu. Do DTM přešel z formule 1, kde naposledy závodil pro Sauber. V „královně motorsportu“ debutoval v sezóně 2016 u Manoru.

Pět závodů, pět vítězů. ePrix v Marakeši vyhrál da Costa

Pět závodů, pět vítězů. ePrix v Marakeši vyhrál da Costa

Ve formuli E je jeho nejlepším výsledkem druhé místo z loňské E-Prix v chilském Santiagu. V navazujícím závodě v Mexico City byl doslova pár metrů od triumfu, jenomže na cílové rovince mu došla energie a z vítězství se nakonec radoval Lucas di Grassi.

Wehrlein oznámil svůj odchod od Mahindry den po skončení oficiálního virtuálního šampionátu formule E, který celkově vyhrál Stoffel Vandoorne z Mercedesu.

O sedačku u Haasu měl zájem Wehrlein. Podle Steinera nesplňuje požadavky

O sedačku u Haasu měl zájem Wehrlein. Podle Steinera nesplňuje požadavky

Pětadvacetiletý Němec stále zůstává vývojovým pilotem Ferrari a ve vztahu k jeho budoucnosti se spekuluje o možném přestupu k Porsche, u kterého by v šampionátu elektrických monopostů nahradil Neela Janiho a stal se týmovým kolegou Andrého Lotterera.

Foto: ABB Formula E

Další článek: Pirelli obnovuje práci na pneumatikách pro rok 2022

21:46 | Roman Staněk zdraví české fanoušky po prvním pódiu ve formuli 3! Video: Tomáš Enge odkaz
18:00 | Podle Mercedesu bylo Hamiltonovo kontroverzní výjezdové kolo rychlejší než to předchozí.
17:56 | Velká nehoda ve čtyřiadvacetihodinovce ve Spa, která připomenula události ne až tak dávné. Dva jezdci jsou v nemocnici, ale mimo ohrožení života. odkaz
14:05 | Steiner byl příliš velký pesimista. Tým stále pracuje na tom, aby Schumacher mohl do kvalifikace nastoupit. Šasi je ok, mění se převodovka. Tak jako tak ale odstartuje poslední (penalizace za převodovku).

GP Maďarska 2021

Pátek 30. července 2021
1. trénink Verstappen (1:17.555)
2. trénink Bottas (1:17.012)
Sobota 31. července 2021
3. trénink Hamilton (1:16.826)
Kvalifikace Hamilton (1:15.419)
Neděle 1. srpna 2021
Závod 15.00