Pascal Wehrlein opustil indickou Mahindru

Bývalý německý pilot formule 1 a DTM Pascal Wehrlein od pondělí není členem indické stáje Mahindra ve formuli E. Odchod od týmu oznámil příspěvkem v příběhu na svém Instagramu.

„Ode dneška už nejsem součástí Mahindra Racing. V mém zájmu bylo dokončit letošní sezónu, to ale v současné situaci není možné. V tuto chvíli o své budoucnosti nemohu říci mnoho, budu vás ale informovat. Všem děkuji za podporu, brzy se uvidíme na trati,“ napsal Wehrlein na svůj Instagram.

Nejmladší šampion DTM v historii Pascal Wehrlein vstoupil do formule E před sezónou 2018/2019 poté, co se na rok vrátil do německého šampionátu cestovních vozů k Mercedesu. Do DTM přešel z formule 1, kde naposledy závodil pro Sauber. V „královně motorsportu“ debutoval v sezóně 2016 u Manoru.

Pět závodů, pět vítězů. ePrix v Marakeši vyhrál da Costa

Pět závodů, pět vítězů. ePrix v Marakeši vyhrál da Costa

Ve formuli E je jeho nejlepším výsledkem druhé místo z loňské E-Prix v chilském Santiagu. V navazujícím závodě v Mexico City byl doslova pár metrů od triumfu, jenomže na cílové rovince mu došla energie a z vítězství se nakonec radoval Lucas di Grassi.

Wehrlein oznámil svůj odchod od Mahindry den po skončení oficiálního virtuálního šampionátu formule E, který celkově vyhrál Stoffel Vandoorne z Mercedesu.

O sedačku u Haasu měl zájem Wehrlein. Podle Steinera nesplňuje požadavky

O sedačku u Haasu měl zájem Wehrlein. Podle Steinera nesplňuje požadavky

Pětadvacetiletý Němec stále zůstává vývojovým pilotem Ferrari a ve vztahu k jeho budoucnosti se spekuluje o možném přestupu k Porsche, u kterého by v šampionátu elektrických monopostů nahradil Neela Janiho a stal se týmovým kolegou Andrého Lotterera.

Foto: ABB Formula E

Další článek: Pirelli obnovuje práci na pneumatikách pro rok 2022

17:30 | McLaren potvrdil, že Sainze vyřadil problém se zadními brzdami.
10:40 | Alex Albon po včerejší nehodě mění šasi.
9:57 | Za chvíli hlavní závod F2, živě třeba na Sport 1.
27. listopadu | Haas přestaví své jezdce pro rok 2021 před koncem sezóny. Podle Steinera maximálně za 2 týdny.

GP Bahrajnu 2020

Pátek 27. listopadu 2020
1. trénink Hamilton (1:29.033)
2. trénink Hamilton (1:28.971)
Sobota 28. listopadu 2020
3. trénink Verstappen (1:28.355)
Kvalifikace Hamilton (1:27.264)
Neděle 29. listopadu 2020
Závod 15.10