Pascal Wehrlein opustil indickou Mahindru

Bývalý německý pilot formule 1 a DTM Pascal Wehrlein od pondělí není členem indické stáje Mahindra ve formuli E. Odchod od týmu oznámil příspěvkem v příběhu na svém Instagramu.

„Ode dneška už nejsem součástí Mahindra Racing. V mém zájmu bylo dokončit letošní sezónu, to ale v současné situaci není možné. V tuto chvíli o své budoucnosti nemohu říci mnoho, budu vás ale informovat. Všem děkuji za podporu, brzy se uvidíme na trati,“ napsal Wehrlein na svůj Instagram.

Nejmladší šampion DTM v historii Pascal Wehrlein vstoupil do formule E před sezónou 2018/2019 poté, co se na rok vrátil do německého šampionátu cestovních vozů k Mercedesu. Do DTM přešel z formule 1, kde naposledy závodil pro Sauber. V „královně motorsportu“ debutoval v sezóně 2016 u Manoru.

Pět závodů, pět vítězů. ePrix v Marakeši vyhrál da Costa

Pět závodů, pět vítězů. ePrix v Marakeši vyhrál da Costa

Ve formuli E je jeho nejlepším výsledkem druhé místo z loňské E-Prix v chilském Santiagu. V navazujícím závodě v Mexico City byl doslova pár metrů od triumfu, jenomže na cílové rovince mu došla energie a z vítězství se nakonec radoval Lucas di Grassi.

Wehrlein oznámil svůj odchod od Mahindry den po skončení oficiálního virtuálního šampionátu formule E, který celkově vyhrál Stoffel Vandoorne z Mercedesu.

O sedačku u Haasu měl zájem Wehrlein. Podle Steinera nesplňuje požadavky

O sedačku u Haasu měl zájem Wehrlein. Podle Steinera nesplňuje požadavky

Pětadvacetiletý Němec stále zůstává vývojovým pilotem Ferrari a ve vztahu k jeho budoucnosti se spekuluje o možném přestupu k Porsche, u kterého by v šampionátu elektrických monopostů nahradil Neela Janiho a stal se týmovým kolegou Andrého Lotterera.

Foto: ABB Formula E

Váš názor Další článek: Pirelli obnovuje práci na pneumatikách pro rok 2022
6. prosince | Podle Mercedesu Hamilton kvůli poškození předního křídla po kontaktech s Oconem a Verstappenem přišel o 0,4 s na kolo. Hamilton po těchto kontaktech zajel ve 47. z 50 kol nejrychlejší kolo závodu.
6. prosince | Update o Fittipaldim po včerejší nehodě ve F2. Jeho bratr Pietro Fittipaldi uvedl: Má zlomeninu na pravé patě, ale naštěstí jsou věci mnohem lepší, než jsme všichni očekávali. Děkuji FIA, týmu a veškerému lékařskému personálu zde v Saúdské Arábii.

GP Abú Dhabí 2021

Pátek 10. prosince 2021
1. trénink 10.30–11.30
2. trénink 14.00–15.00
Sobota 11. prosince 2021
3. trénink 11.00–12.00
Kvalifikace 14.00–15.00
Neděle 12. prosince 2021
Závod 14.00