Pascal podával výjimečné výkony, zaslouží si místo, říká Wolff

Pravděpodobnost, že uvidíme v příštím roce v F1 Pascala Wehrleina, je poměrně malá. Poslední volná sedačka zůstává u Williamsu a podle aktuálních spekulací je favoritem na její zisk Sergej Sirotkin.
Pascal podával výjimečné výkony, zaslouží si místo, říká Wolff

Mercedes nyní hledá pro Wehrleina alternativu. „Pascal je v těžké pozici, protože pokud se dveře do Williamsu zavřou, tak nebude žádné volné místo,“ řekl Toto Wolff pro Motorsport.com.

„Zaslouží si být ve formuli 1, je to velmi dobrý jezdec. Jeho výkony na trati byly výjimečné a z mnoha dalších důvodů, které se netýkají řízení, se mu neotevřely dveře, jak jsme doufali. Myslím, že má potenciál být úspěšným jezdcem formule 1.“

Propad formy Sauberu skryl moje zlepšení, říká Wehrlein

Propad formy Sauberu skryl moje zlepšení, říká Wehrlein

Špičkové týmy chtějí mít vždy v záloze nějakého mladíka – jako rezervního jezdce nebo i náhradu některého ze současných jezdců. Red Bull má svůj juniorský tým a také Sainze u Renaultu. Ferrari bude mít příští rok Leclerca u Sauberu. Mercedes sice měl letos u Sauberu Wehrleina, ale není to jen on. Ve Force Indii jezdí ještě Ocon a v juniorském programu je i George Russell.

„Naším cílem je najít dalšího Lewise Hamiltona, ale není to snadný úkol, protože on je na neuvěřitelné úrovni.“

„Myslím, že jsme přijali takové rozhodnutí, že chceme v autě velmi rychlého a zkušeného jezdce. Mercedes není místem, kde se učíte. Musíte už být kompletní, když se k nám připojíte.“

Hamilton očekává, že v F1 bude závodit minimálně do roku 2020

Hamilton očekává, že v F1 bude závodit minimálně do roku 2020

Ocona i Russella Wolff chválí. O Ocona je podle něj zájem ze strany ostatních týmů. „George je právě na začátku své cesty do F1. Dosáhl společného cíle, kterým bylo vyhrát šampionát GP3.“ Příští rok bude jezdit ve formuli 2.

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Pro Hondu je ukončení spolupráce s McLarenem úleva

14:06 | Po francouzských bagetách ve druhé zatáčce se dnes v Le Castellet servírují také traťové limity. V posledním tréninku bylo smazáno 10 časů.
11:11 | Týmy nejsou vůbec spokojené s bagetovými obrubníky ve druhé zatáčce. Pokud přes ně jezdec přejde, hrozí poškození vozu, což se stalo Bottasovi a Verstappenovi. Masi je však neoblomný a obrubníky zůstávají.
9:58 | McLaren v noci na dnešek porušil večerku. Týmy to mohou udělat dvakrát za sezónu. V tomto případě šlo o první porušení v této sezóně.
18. června | F3: Pole position získal Frederik Vesti. Staněk 17.

GP Francie 2021

Pátek 18. června 2021
1. trénink Bottas (1:33.448)
2. trénink Verstappen (1:32.872)
Sobota 19. června 2021
3. trénink Verstappen (1:31.300)
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 20. června 2021
Závod 15.00