Partnerství s Ferrari uvolní Marussii více zdrojů pro vývoj vozu

Protože bude Marussia nakupovat od Ferrari vedle motorů také převodovky, bude mít více kapacit na vývoj ostatních částí monopostu.
Partnerství s Ferrari uvolní Marussii více zdrojů pro vývoj vozu

Marussia sice kupuje převodovky Xtrac, ale ne jako hotové řešení, podílí se na jejich vývoji, a to ji stojí zdroje.

"V současnosti děláme na straně převodovky hodně a na rozdíl od některých našich přímých soupeřů teď nenakupujeme hotové převodovky," vysvětloval prezident týmu Graeme Lowdon Autosportu.

"Dobré na tom je, že velmi dobře rozumíme této stránce vozu, a to bude při spolupráci s Ferrari plus."

Od Ferrari ale bude dostávat komplexní řešení, na kterém nebude muset dál pracovat, takže se změří na jiné věci. "Hodně se soustředíme na šasi," potvrdil Lowdon.

Klíčovým přínosem pro Marussii ale samozřejmě bude samotná pohonná jednotka, která bude na jiné úrovni než agregát od Cosworthu.

"Bude to velký krok vpřed, co se srovnání s některými jinými týmy týče," hodnotil Lowdon. "Věříme, že Ferrari udělalo mnoho dobrých rozhodnutí o své pohonné jednotce, takže také věříme, že ve spojení s vozem, který jsme už navrhli, budeme v dobré pozici."

"Je to ten typ velké změny, který opravdu potřebujeme, a co se týče výkonnosti vozu 2014, jsme opatrně optimističtí."

Další článek: Williams se musí víc zaměřit na příští rok, říká Symonds

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10