Partnerství McLarenu a Gulfu končí

Partnerství mezi McLarenem a firmou Gulf nebude po dvou a půl letech prodlouženo.

McLaren v polovině roku 2020 obnovil partnerství se společností Gulf, která byla partnerem britského týmu již v roce 1968.

Od Gran Prix Velké Británie 2020 nesly vozy McLarenu modré a oranžové barvy Gulfu. V loňské Velké ceně Monaka pak McLaren jezdil se speciálním zbarvením (viz galerie).

Po více než dvou letech spolupráce se však obě značky rozhodly, že jejich smlouva nebude prodloužena.

„Náš dlouholetý vztah se společností Gulf se táhne celou historií McLaren Racing,“ uvedl Zak Brown.

„Společně jsme zaznamenali mnoho ikonických okamžiků, včetně našeho slavného monackého zbarvení v roce 2021. Přestože to cítíme jako přirozený bod ukončení partnerství, vždy je prostor pro to, abychom přivítali zpět staré přátele, jak jsme to udělali již dříve.“

První spolupráce mezi McLarenem a Gulfem začala v roce 1968 ve F1 i sportovních vozech. Logo Gulf se rychle stalo jedním z nejznámějších. V roce 1971 se objevilo také ve filmu Le Mans, kde Steve McQueen jezdil za tým Porsche.

Společnost se v Le Mans dočkala mnoha vítězství a v devadesátých letech obnovila sponzorskou spolupráci s McLarenem a soukromým závodním týmem Raye Bellma.

Gulf McLaren F1 GTR v té době dominoval v závodech sportovních vozů. V roce 1996 vyhrál BPR Global Endurance Series a v roce 1997 třídu GT v Le Mans.

Další článek: Před deseti lety se Sebastian Vettel stal trojnásobným mistrem světa

Témata článku: ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února