Partnerství Hamiltona a Rosberga projde zatěžkávací zkouškou, míní Mercedes

Konkurenceschopnost Mercedesu dává tušit, že v týmu začne být horko, až bude vrcholit boj jezdecký titul.
Partnerství Hamiltona a Rosberga projde zatěžkávací zkouškou, míní Mercedes

Hamilton a Rosberg spolu závodí pro Mercedes od začátku loňského roku a zatím na sebe narazili jen jednou.

„Loni v Malajsii jsme viděli, že jsme se dostali do situace, ve které jsme věci nezvládli tak, jak jsme měli, protože jsme byli překvapení naší konkurenceschopností,“ připomněl nevydařenou týmovou režii sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff.

Před letošní sezónou si vedení stáje s oběma jezdci sedlo a popovídalo o scénářích, které můžou v podobných situacích nastat, aby už nedocházelo ke kontroverzím.

„Ale jednoho dne to bude k ničemu a pouze akademická teorie. Nastanou kontroverze a dostaneme se do situace, kterou budeme muset zvládnout. Jsou to velmi soutěživí tvorové,“ dodal Wolff v anticipaci bojů o nejvyšší příčky v šampionátu.

U Mercedesu si vyjasnili týmovou režii

U Mercedesu si vyjasnili týmovou režii

Další článek: Úseky DRS jsou na Sakhiru stejné jako loni

16:30 | Mrkněte na závod z Zandvoortu. Petr Ptáček odstartuje ze třetího místa.. odkaz
15:39 | Připomeňme, že Hamilton, Latifi, Grosjean a Magnussen jsou vyšetřováni, že se ve druhé zatáčce nevrátili řádně na trať.
10:15 | Mick Schumacher vyhrál závod F2 a upevnil vedení v šampionátu. Druhý Cunoda. Schumacherův nejbližší pronásledovatel C. Ilott skončil třetí, na Schumachera tak má ztrátu 18 bodů. Další pronásledovatelé v šampionátu: Ch. Lundgaard nedokončil, R. Shwartzman nebodoval.
25. září | Lamborghini oficiálně potvrdilo, že Stefano Domenicali odchází z pozice šéfa automobilky, aby od ledna 2021 převzal novou prestižní funkci. Očekává se, že nahradí Careye v čele F1.

GP Ruska 2020

Pátek 25. září 2020
1. trénink Bottas (1:34.923)
2. trénink Bottas (1:33.519)
Sobota 26. září 2020
3. trénink Hamilton (1:33.279)
Kvalifikace Hamilton (1:31.304)
Neděle 27. září 2020
Závod 13.10