Partnerství Hamiltona a Rosberga projde zatěžkávací zkouškou, míní Mercedes

Konkurenceschopnost Mercedesu dává tušit, že v týmu začne být horko, až bude vrcholit boj jezdecký titul.
Partnerství Hamiltona a Rosberga projde zatěžkávací zkouškou, míní Mercedes

Hamilton a Rosberg spolu závodí pro Mercedes od začátku loňského roku a zatím na sebe narazili jen jednou.

„Loni v Malajsii jsme viděli, že jsme se dostali do situace, ve které jsme věci nezvládli tak, jak jsme měli, protože jsme byli překvapení naší konkurenceschopností,“ připomněl nevydařenou týmovou režii sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff.

Před letošní sezónou si vedení stáje s oběma jezdci sedlo a popovídalo o scénářích, které můžou v podobných situacích nastat, aby už nedocházelo ke kontroverzím.

„Ale jednoho dne to bude k ničemu a pouze akademická teorie. Nastanou kontroverze a dostaneme se do situace, kterou budeme muset zvládnout. Jsou to velmi soutěživí tvorové,“ dodal Wolff v anticipaci bojů o nejvyšší příčky v šampionátu.

U Mercedesu si vyjasnili týmovou režii

U Mercedesu si vyjasnili týmovou režii

Další článek: Úseky DRS jsou na Sakhiru stejné jako loni

18:05 | Aktualizace: Alonso se nezúčastní prezentace (otázek a odpovědí médiím) při prezentaci vozu Alpine kvůli cestovním omezením.
17:44 | Na Eurosportu 2 začíná první letošní závod formule E.
17:07 | Fernando Alonso se nezúčastní prezentace Alpine a navazujících rozhovorů. Alpine píše o hygienických důvodech. Není zřejmé, zda jde o cestovní restrikce nebo to souvisí s jeho nedávnou nehodou.
11:50 | Pirelli bude sponzorem závodu v Imole. Celý název závodu tak bude: Formula 1 Pirelli Gran Premio del Made in Italy e dell’Emilia Romagna