Parr zvažoval žalobu na Ecclestona kvůli vyhazovu z Williamsu

Odložený vstup formule 1 na burzu nechal vyplavat na povrch zajímavé informace, které se týkají bývalého ředitele Williamsu Adama Parra.
Parr zvažoval žalobu na Ecclestona kvůli vyhazovu z Williamsu

Když jakákoliv společnost vstupuje na burzu, je její povinností poskytnout investorům co nejdetailnější informace o sobě, o svém fungování, hospodářských výsledcích, výhledech, hrozbách a podobně. Týká se to i formule 1, která chtěla na burzu vstoupit letos v červnu.

I když tento krok nakonec odložila na neurčito, měla připravený 498stránkový dokument, který shrnuje všechny potřebné informace pro potenciální investory. A v tomto dokumentu byla zmíněna hrozba žaloby ze strany bývalého ředitele Williamsu Adama Parra.

Je veřejným tajemstvím, že Parr musel odejít z Williamsu proto, že se nelíbil Berniemu Ecclestonovi. Zmíněný dokument formule 1, ze kterého citoval Pitpass, to také uvádí, i když Parra přímo nejmenuje.

"Bývalý manažer jednoho týmu formule 1, který nedávno rezignoval na svoji pozici, tvrdí, že se jeho pozice v týmu stala neudržitelnou v důsledku Ecclestonova  nelegálního zásahu a ´zneužití dominantní pozice´. Tvrdí, že pan Ecclestone sdělil představenstvu týmu a médiím negativní názor na vhodnost tohoto týmového manažera pro jeho roli a že pohrozil týmu, že s ním neobnoví Concordskou dohodu, pokud (manažer) zůstane ve své pozici. V důsledku toho měl být donucen opustit své zaměstnání, což mělo za následek ztrátu příjmu a jeho podílu (1,5%) v týmu."

Dokument F1 dál zmiňuje blíže nespecifikovanou údajnou nekalost s jistými platbami, na kterou měl Parr upozornit. "Také chtěl svoji rezignaci spojit se záležitostí, na kterou upozornil při svém zaměstnání a která měla spojení s výplatou peněz týmům od promotéra monackého závodu."

Formule 1 ale své potenciální investory ujistila, že se žádných nekalostí její zaměstnanci nedopustili. Přiznala ale, že Parr hrozil žalobou. Jelikož zmíněný dokument vznikl v květnu a do dnešního dne Parr nekonal, zdá se, že si vše rozmyslel. Možná ho k tomu přesvědčil sám Ecclestone.

"Tento bývalý týmový manažer žádné právní kroky ke vzniku tohoto dokumentu (květen 2012) nepodnikl a není zřejmé, jestli je má v úmyslu, a pokud ano, tak proti komu, ale tvrdí, že chce uplatnit pohledávku vůči panu Ecclestonovi."

"I když si nemyslíme, že by tato pohledávka byla oprávněná, a jeho bývalý zaměstnavatel (Williams) nás ujistil, že na svoji pozici rezignoval dobrovolně a že důvody k této rezignaci nebyly takové, jaké tento bývalý manažer tvrdí, a že nemají nic společného s námi, pan Ecclestone s ním navázal dialog, aby tuto situaci vyřešil. Ale není možné garantovat výsledek tohoto dialogu."

Diskuze (14) Další článek: Co jste možná nevěděli o Pastoru Maldonadovi
10:50 | Podle novináře Erika van Harena je převodovka Maxe Verstappena v pořádku a nebude potřebovat výměnu.
20:45 | Druhý závod F2 vyhrál Piastri.
20:32 | Red Bull zdá se zvažoval žádost o přezkum situace ze třetího tréninku, kdy měl Hamilton ignoroval dvojité žluté... nakonec ale nic podávat nebude.
20:11 | Gasly dostal varování za zdržení Sainze.

GP Saúdské Arábie 2021

Pátek 3. prosince 2021
1. trénink Hamilton
2. trénink Hamilton
Sobota 4. prosince 2021
3. trénink Verstappen
Kvalifikace Hamilton
Neděle 5. prosince 2021
Závod 18.30