Parr: Při výběru Maldonada hrál hlavní roli talent

Vedoucí týmu Williams Adam Parr ujišťuje, že Williams angažoval Pastora Maldonada na základě talentu. S jezdcem chce britská stáj spolupracovat dlouhodobě.
Parr: Při výběru Maldonada hrál hlavní roli talent

Úřadující šampión série GP2 Pastor Maldonado z Venezuely bude v letošní sezoně závodit za Williams, kde nahradí Němce Nika Hülkenberga. Spekuluje se, že na jeho angažmá má zásluhu především silný sponzor. Vedoucí týmu Williams Adam Parr to ale popírá.

"Nikdy jsme do našeho auta neposadili jezdce, o kterém bychom si nemysleli, že je na formuli jedna připraven a zaslouží si tam být. Maldonado vyhrál GP2 v novém týmu, zvítězil ve více závodech než kdokoliv jiný," upozorňuje Parr. "Je to skvělý talent, to není jen náš názor. Pracujeme s nezávislým kondičním trenérem a ten věří, že vrozenou rychlostí a talentem je na tom Pastor stejně jako oba Nikové (Rosberg a Hülkenberg)."

Parr věří, že spolupráce s venezuelským jezdcem bude dlouhodobá. "Když máte mladého talentovaného jezdce, je to příslib do budoucna. A když má sponzory, je to ještě lepší," přiznává. Silné osobní sponzory mají i ti nejlepší "Třeba sponzor Fernanda Alonsa je největší ve formuli jedna," připomíná Parr.

Přestože tým Williams Hülkenberga uvolnil, Parr mu věští světlou budoucnost. "Rád bych ho u Williamsu znovu viděl. Je odhodlán být skvělým jezdcem. Zaujala mě jeho vyzrálost a profesionalismus," dodal.

U Williamsu pokračuje veterán Rubens Barrichello, který v nedávném rozhovoru pro Autosport uvedl, že nový vůz FW33 bude agresivnější než jeho předchůdce.

Diskuze (53) Další článek: Räikkönen se po roce v rallye cítí být lepším závodníkem
19:57 | Jean-Eric Vergne uvedl, že novináři překroutili jeho slova. Red Bull ho prý nikdy nekontaktoval v souvislosti se sedačkou pro rok 2019.
19. srpna | Robert Wickens je po nehodě v IndyCar při vědomí a je transportován do nemocnice.
19. srpna | Velká nehoda v IndyCar. Závod přerušen odkaz
16. srpna | Alonso by se měl podle spekulací v následujících týdnech zúčastnit testu vozu IndyCar.

GP Belgie 2018

Pátek 24. srpna 2018
1. trénink 11.00–12.30
2. trénink 15.00–16.30
Sobota 25. srpna 2018
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 26. srpna 2018
Závod 15.10