Parr: Při výběru Maldonada hrál hlavní roli talent

Vedoucí týmu Williams Adam Parr ujišťuje, že Williams angažoval Pastora Maldonada na základě talentu. S jezdcem chce britská stáj spolupracovat dlouhodobě.
Parr: Při výběru Maldonada hrál hlavní roli talent

Úřadující šampión série GP2 Pastor Maldonado z Venezuely bude v letošní sezoně závodit za Williams, kde nahradí Němce Nika Hülkenberga. Spekuluje se, že na jeho angažmá má zásluhu především silný sponzor. Vedoucí týmu Williams Adam Parr to ale popírá.

"Nikdy jsme do našeho auta neposadili jezdce, o kterém bychom si nemysleli, že je na formuli jedna připraven a zaslouží si tam být. Maldonado vyhrál GP2 v novém týmu, zvítězil ve více závodech než kdokoliv jiný," upozorňuje Parr. "Je to skvělý talent, to není jen náš názor. Pracujeme s nezávislým kondičním trenérem a ten věří, že vrozenou rychlostí a talentem je na tom Pastor stejně jako oba Nikové (Rosberg a Hülkenberg)."

Parr věří, že spolupráce s venezuelským jezdcem bude dlouhodobá. "Když máte mladého talentovaného jezdce, je to příslib do budoucna. A když má sponzory, je to ještě lepší," přiznává. Silné osobní sponzory mají i ti nejlepší "Třeba sponzor Fernanda Alonsa je největší ve formuli jedna," připomíná Parr.

Přestože tým Williams Hülkenberga uvolnil, Parr mu věští světlou budoucnost. "Rád bych ho u Williamsu znovu viděl. Je odhodlán být skvělým jezdcem. Zaujala mě jeho vyzrálost a profesionalismus," dodal.

U Williamsu pokračuje veterán Rubens Barrichello, který v nedávném rozhovoru pro Autosport uvedl, že nový vůz FW33 bude agresivnější než jeho předchůdce.

Další článek: Räikkönen se po roce v rallye cítí být lepším závodníkem

11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).
10. května | Red Bull ve Španělsku zůstal. Zítra a ve středu bude testovat 18palcové pneumatiky pro rok 2022. Po oba dny bude jezdit Alex Albon.