Paradox Williamsu: Máme nejlepší motor, ale ve Spa budeme trpět, říká Russell

Následující dva závody jsou náročné na pohonné jednotky. Williams sice má ve svých útrobách Mercedes, ale na závody se až tak moc netěší.
Paradox Williamsu: Máme nejlepší motor, ale ve Spa budeme trpět, říká Russell

„I když máme za zády nejsilnější motor, jsme auto s největším odporem na startovním roštu,“ řekl Russell, kterého cituje Autosport.

„Proto jste nás viděli v posledních dvou letech silné v Budapešti, protože je to okruh, který není tak citlivý na výkon.“

„Přestože máme hodně energie, opravdu ji nevyužíváme, protože auto má velký odpor. “

„I když si na papíře myslíte, že máme Mercedes, takže bychom měli ve Spa a Monze létat, není tomu tak. Z aerodynamického hlediska máme bohužel velmi špatnou účinnost auta. Bude to pro nás opravdu těžké.“

Williams koupila americká firma Dorilton Capital

Williams koupila americká firma Dorilton Capital

Russell se letos několikrát dokázal dostat od druhé části kvalifikace, i když se diskutuje o tom, jak moc za to může kvalifikační režim Mercedesu, který bude od Monzy zakázán.

V závodě je situace horší, ale i tak dokáže tým občas bojovat s Alfou Romeo a Haasem, což Russella motivuje. Přesto to samozřejmě nestačí a chce více.

„V tuto chvíli jsme společně s Haasem a Alfou v kategorii C. Stále se musíme snažit, abychom se dostali do kategorie B. Ale Mercedes a Red Bull jsou v tuto chvíli zjevně ve své vlastní lize.“

Jezdci Williamsu jsou po prodeji týmu pozitivní

Jezdci Williamsu jsou po prodeji týmu pozitivní

Další článek: Druhé místo v šampionátu podle Verstappena znamená, že získává všude maximum

22:04 | Tak Norrisův druhý trénink neukončilo předčasně poškození podlahy (i když to měl také), ale problém s pohonnou jednotkou.
17:28 | Klíčové výsledky kvalifikace F2: Cunoda: 1. Mazepin: 2. Shwartzman: 4. Ilott: 9. Schumacher: 18.
17:25 | Schumacher a Nissany kolidovali v kvalifikaci formule 2.
16:58 | Podle Seidla se Sainz testu s Ferrari po Abú Dhabí nemůže zúčastnit. Test je určen pro mladé jezdce. Nakonec sice nastoupí Alonso a zřejmě Buemi a Kubica, ale i tak nebude umožněn start jezdcům, kteří letos závodili.

GP Sachíru

Pátek 4. prosince 2020
1. trénink Russell (54.546)
2. trénink Russell (54.713)
Sobota 5. prosince 2020
3. trénink 15.00–16.00
Kvalifikace 18.00–19.00
Neděle 6. prosince 2020
Závod 18.10