Pár dní před Austrálií je stále volná jedna závodní sedačka

Už příští pátek začíná v Austrálii první závodní víkend formule 1. K dispozici by měla být ještě jedna závodní sedačka.
Pár dní před Austrálií je stále volná jedna závodní sedačka

Marussia alias Manor se vrací do formule 1 a tvrdě pracuje na stavbě vozu, který by byl v souladu s letošními pravidly. Tým už stihl potvrdit také jedno jméno. V kokpitu se objeví Will Stevens. Mladík, který do F1 vstoupil jako testovací jezdec Marussie, ale svůj první a poslední závod odjel vloni v Abú Dhabí s Caterhamem.

Kdo ale bude jeho týmovým kolegou? Z finančního i logistického hlediska by Manoru možná nejvíce vyhovovala možnost jezdit jen s jedním vozem, což ale není moc reálné. Bude proto muset podepsat ještě s jedním jezdcem.

Logickou volbou by byl Kevin Magnussen. Přestože Manor bude používat motory Ferrari (rok staré), velkým technickým partnerem je také McLaren. Podpis s Magnussenem by mohl být komplexnější záležitostí. Dánovi se ale do Manoru moc nechce. Není divu. Pokud to bylo vloni těžké, letos to bude peklo.

Podle Turun Sanomat by mohl vedle Stevense startovat Giedo van der Garde. Ten momentálně vyměnil závodní overal za sako a soudí se se Sauberem, který ho o šanci závodit připravil a podepsal s Nasrem a Ericssonem. Do Manoru by mohl přivést i svého sponzora, kterým je McGregor.

Podle španělských novinářů by si mohl na sedačku brousit zuby také Roberto Merhi.

Pokud jde o bývalé jezdce Marussie. Jules Bianchi je stále v kómatu a Max Chilton právě podepsal s Nissanem a bude jezdit ve WEC v kategorii LMP1.

Záhadným investorem v Manoru je mladý podnikatel

Záhadným investorem v Manoru je mladý podnikatel

Další článek: Fotogalerie: Red Bull představil zbarvení pro letošní rok