Panis: Red Bull by si měl zamést před vlastním prahem

Bývalý pilot formule 1 se zostra pustil do čtyřnásobného vítěze Poháru konstruktérů.
Panis: Red Bull by si měl zamést před vlastním prahem

Olivier Panis si myslí, že Red Bull by si neměl "kousat do ruky, která ho krmí" tím, že bude veřejně kritizovat svého dodavatele motorů Renault.

Po nepovedeném prvním závodě sezóny, ve kterém vůz Daniila Kvjata vypověděl službu už při nájezdu na startovní rošt, zatímco Daniel Ricciardo skončil s kolem ztráty, si poradce Red Bullu Helmut Marco na Renault postěžoval: „Chtěli jsme zlepšení, místo toho jsme udělali krok zpět. Ztráta na čelo je teď děsivá.”

Podle Panise, který v kariéře vyhrál jediný závod (Velkou cenu Monaka v roce 1996), není ale takový veřejný projev nespokojenosti nejlepším řešením.

„Chápu, že Horner (šéf týmu Red Bull) a Helmut (Marko) jsou zklamáni,” řekl Panis. „Je snadné z toho vinit Renault. Red Bull ale býval se stejným motorem na čele, takže by si měli nejdřív zamést před vlastním prahem.”

„Když vyhrajete čtyři tituly s nějakým konstruktérem, tak nemůžete hned kousnout do ruky, která vás krmí. Připadá mi to sotva přijatelné, i když každý v tomto případě hájí své vlastní zájmy, což chápu, se vším respektem musí existovat nějaké hranice.”

Francouz rovněž nesouhlasí s Red Bullem ohledně toho, že by měla FIA zasáhnout proti dominanci Mercedesu.

„Horner si může stěžovat, ale když jeho tým získal čtyři tituly mistra světa a dominoval, tak se neptal ostatních, jestli jim to vadí. Je třeba věci zasadit do jejich kontextu. Dobře, prožívají teď těžké období, ale když jste tým, tak se semknete a posunete vpřed.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nasra trápí nálepka platícího jezdce

16:10 | Verstappen doufá, že se letos vyhne penalizacím za překročení komponent pohonné jednotky.
24. února | Problém na motoru, který potkal Vettela během testů, podle Ferrari nebyl vážný. V Maranellu zjistili, že šlo o problém s mazacím systémem.
22. února | Zandvoort před pěti dny. Za pár dní má být hotovo... odkaz
22. února | Podle Lea Turriniho Binotto a Ferrari neblafují. Aerodynamický balíček SF1000 nefunguje. Stále trpí problémy z loňského roku, nedotáčivostí a horším výkonem. Na příští týden chystá tým změny.

Předsezónní testy

První
19. února Hamilton (1:16.976)
20. února Räikkönen (1:17.091)
21. února Bottas (1:15.732)
Druhé
26. února 09.00–18.00
27. února 09.00–18.00
28. února 09.00–18.00