Panis: Red Bull by si měl zamést před vlastním prahem

Bývalý pilot formule 1 se zostra pustil do čtyřnásobného vítěze Poháru konstruktérů.
Panis: Red Bull by si měl zamést před vlastním prahem

Olivier Panis si myslí, že Red Bull by si neměl "kousat do ruky, která ho krmí" tím, že bude veřejně kritizovat svého dodavatele motorů Renault.

Po nepovedeném prvním závodě sezóny, ve kterém vůz Daniila Kvjata vypověděl službu už při nájezdu na startovní rošt, zatímco Daniel Ricciardo skončil s kolem ztráty, si poradce Red Bullu Helmut Marco na Renault postěžoval: „Chtěli jsme zlepšení, místo toho jsme udělali krok zpět. Ztráta na čelo je teď děsivá.”

Podle Panise, který v kariéře vyhrál jediný závod (Velkou cenu Monaka v roce 1996), není ale takový veřejný projev nespokojenosti nejlepším řešením.

„Chápu, že Horner (šéf týmu Red Bull) a Helmut (Marko) jsou zklamáni,” řekl Panis. „Je snadné z toho vinit Renault. Red Bull ale býval se stejným motorem na čele, takže by si měli nejdřív zamést před vlastním prahem.”

„Když vyhrajete čtyři tituly s nějakým konstruktérem, tak nemůžete hned kousnout do ruky, která vás krmí. Připadá mi to sotva přijatelné, i když každý v tomto případě hájí své vlastní zájmy, což chápu, se vším respektem musí existovat nějaké hranice.”

Francouz rovněž nesouhlasí s Red Bullem ohledně toho, že by měla FIA zasáhnout proti dominanci Mercedesu.

„Horner si může stěžovat, ale když jeho tým získal čtyři tituly mistra světa a dominoval, tak se neptal ostatních, jestli jim to vadí. Je třeba věci zasadit do jejich kontextu. Dobře, prožívají teď těžké období, ale když jste tým, tak se semknete a posunete vpřed.”

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Nasra trápí nálepka platícího jezdce

14. srpna | Třicet jedna let od úmrtí Enza Ferrariho: Životní příběh a odkaz nerudného génia z Maranella | odkaz odkaz prostřednictvím @infocz_web
12. srpna | Týmy formule 1 musí během léta na dva týdny uzavřít továrny. Většina týmů si zřejmě vybírá přestávku ode dneška.