Palou se stal rezervním jezdcem McLarenu

2. prosince 2022
SDÍLET NA FACEBOOKU TWEETNOUT
McLaren oznámil jméno nového rezervního jezdce. Stal se jím Španěl Alex Palou, který bude i nadále závodit v americkém seriálu IndyCar.

Getty Images/Chris Graythen

Palou se stal rezervním jezdcem McLarenu | Getty Images/Chris Graythen

Alex Palou, vítěz šampionátu IndyCar z roku 2021, má s McLaren užší vazby již delší dobu.

V letošním roce si hned několikrát vyzkoušel vůz britské stáje – a to jak při oficiálních jízdách, tak při soukromých testech McLarenu.

Vedle toho byl v létě oznámen jako pilot McLarenu pro program v IndyCar pro sezonu 2023. Z toho ale nakonec sešlo, protože se ukázalo, že má pro nadcházející ročník IndyCar stále platný kontrakt s týmem Chip Ganassi Racing.

„Jsem nadšený, že budu v roce 2023 součástí týmu McLaren jako jeden z jeho rezervních jezdců,“ uvedl 25letý závodník v tiskovém prohlášení týmu.

„Seděl jsem za volantem vozů MCL35M i MCL36 a byla to skvělá zkušenost, takže se nemohu dočkat angažmá s vozem pro příští rok.“

Šéf McLarenu Andreas Seidl k tomu dodal: „Tým je nadšen, že má Alexe na palubě jako jednoho z našich rezervních jezdců pro příští sezónu. Během volného tréninku v Austinu i při testech na nás udělal velký dojem.“

Rezervním jezdcem na dobu určitou?

Očekává se, že role rezervního jezdce v F1 bude pro Španěla jakousi dočasnou náhradou za původně plánované angažmá u McLarenu v IndyCar, ke kterému by nakonec mělo dojít až v roce 2024.

Vzhledem k 11 termínovým kolizím mezi závody F1 a IndyCar je jasné, že Palou nebude moci plnit roli rezervního jezdce plnohodnotně. Pro McLaren to však nepředstavuje velký problém, jelikož má vedle Španěla na základě dlouhodobé domluvy k dispozici i náhradníky konkurenčního Mercedesu.

Další článek: Potenciál Alpine je větší, než jsem si myslel, říká Gasly

Témata článku: , , , ,

Aktuality

10:30 | Kubica po přechodu Orlenu k AlphaTauri nejspíše končí ve F1. Nekončí ale v motorsportu. Bude jezdit pro tým WRT v letošní sezóně WEC v kategorii LMP2. Tým potvrdil také Louise Delétraze. Třetím jezdcem ve voze 41 bude Rui Andrade. 
20:36 | Ve věku 80 let zemřel vítěz dvou grand prix Jean-Pierre Jabouille. Do historie se zapsal jako první vítěz s přeplňovaným motorem ve F1. 
19:33 | Red Bull má zítra v 15:00 prezentaci a očekává, že potvrdí spolupráci s Fordem... 
1. února | Jean Alesi se stal šéfem okruhu Paula Ricarda.. 

Začátek sezóny

Prezentace
Red Bull 3. února
Williams 6. února
Alfa Romeo 7. února
AlphaTauri 11. února
Aston Martin 13. února
McLaren 13. února
Ferrari 14. února
Mercedes 15. února
Alpine 16. února
Testy Bahrajn
1. den 23. února
2. den 24. února
3. den 25. února