Palmer u Lotusu příští rok závodit nebude

Jolyon Palmer nezíská pro příští sezónu závodní sedačku ve Formuli 1 u týmu Lotus, řekl zástupce šéfa týmu Federico Gastaldi.
Palmer u Lotusu příští rok závodit nebude

Loňský šampion GP2 je od začátku letošní sezóny rezervním jezdcem týmu. S E23 Hybrid přitom již absolvoval několik pátečních tréninků a také se představil v testech.

Brit se tento týden také nechal slyšet, že v příští sezóně nechce už nadále působit v roli třetího jezdce, ale rád by se probojoval na místo závodního pilota.

Grosjeana uvidíme v prvním pátečním tréninku až v Singapuru

Grosjeana uvidíme v prvním pátečním tréninku až v Singapuru

Problém pro Palmera je však ten, že oba současní jezdci Lotusu Romain Grosjean i Pastor Maldonado mají smlouvy i pro příští rok. Gastaldi pro web F1i.com řekl, že plán je takový, že Palmer absolvuje ještě jeden rok v pozici třetího jezdce před možným angažmá pro rok 2017.

„Ne, v tuto chvíli máme stejné (jezdce),” odpověděl Gastaldi na dotaz ohledně Palmerových šancí pro příští sezónu.

„Pastor a Romain jsou podepsáni do konce příští sezóny a my doufáme, že i Jolyon s námi zůstane na pozici třetího jezdce.”

Titul GP2 má velmi nízkou váhu, zlobí se šampion Palmer

Titul GP2 má velmi nízkou váhu, zlobí se šampion Palmer

Gastaldi nicméně vyzdvihl Palmerovy schopnosti. V 24letém jezdci vidí velký potenciál.

„Je tady, protože vyhrával ve všech šampionátech,” řekl. „Není náhoda, že je tady; máme s ním velké plány. Nyní si prochází procesem učení, aby si byl ve voze Formule 1 jistější. Myslím, že má budoucnost. Je dobrý jezdec, to je jasné. Bylo by dobré mít tady dalšího dobrého Brita.”

Foto: Getty Images / Charles Coates

Další článek: Warwick nechápe, proč Hamilton netestoval

18:31 | Vůz Alfy Romeo z roku 2018 se přesouvá. Nyní je k vidění v Brně u čerpací stanice Benzina Bystrcká 1276/36b. Bude tam do 23. září. Pak zamíří do Ostravy.
18:30 | Potvrzeno... Turecko už není na britském červeném seznamu. Závod v Istanbulu se tak může konat...
17. září | Narozeniny dnes slaví Esteban Ocon (25) a také Damon Hill (61)
16. září | Kvjat v Magny-Cours testoval s Alpine pneumatiky pro příští rok (do mokra a přechodných podmínek). Včera odjel 91 kol, dnes byl test zrušen pro technické problémy.