Palmer by rád u Renaultu vydržel dlouhodobě

Šampion GP2 z roku 2014 v příští sezóně v týmu z Enstone nahradí Romaina Grosjeana.
Palmer by rád u Renaultu vydržel dlouhodobě

Jolyon Palmer se nechal slyšet, že by rád u Renaultu vydržel dlouhodobě, jelikož očekává, že jeho debutová sezóna 2016 bude v mnohém pouze přechodná. Ve vzájemném vztahu však do budoucna vidí velký potenciál.

Palmer podepsal smlouvu s Lotusem, ze kterého pro příští rok znovu vznikne tovární tým Renaultu, na sezónu 2016. V Enstone přitom nahradí Romaina Grosjeana, jenž odešel zkusit štěstí k novému týmu Haas F1.

„Mým dalším cílem je vydržet u Renaultu dlouhodobě,“ poznamenal Palmer. „Myslím, že rok 2016 bude vzrušující. Nebude to nejsnazší rok, půjde o přechodnou sezónu, ale dlouhodobý potenciál je obrovský.

Chci mít dobrý rok, ukázat ze sebe to nejlepší a posunout se jako jezdec. Snad si mě tým ponechá a v budoucnu budeme mít dobré auto na to, abychom bojovali o mistrovské tituly.“

Palmer je zároveň přesvědčen, že nyní může hodně těžit ze svého letošního angažmá v roli testovacího a rezervního pilota Lotusu.

„Ten rok byl pro mě velice dobrý. Ohromnou spoustu jsem se toho naučil, po příchodu z GP2 do Formule 1 toho bylo hodně, rozhodně víc, než jsem čekal! Způsob, jakým tým funguje, je ten největší rozdíl, ve Formuli 1 se toho děje tolik.“

Na otázku, co pro něj letos byla ta nejdůležitější lekce, odpověděl: „Myslím, že to byla nejspíš úroveň týmové práce. Můj první rok ve Formuli 1 a pro nás jako tým to byl opravdu neuvěřitelný rok!“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel nečekal tak úspěšnou sezónu

18. dubna | Incident mezi Bottasem a Russellem bez trestu. Podle nich Bottas držel linii, nechal místo na úrovni šířky vozu. Jednalo se s ohledem na podmínky o závodní incident.
18. dubna | Před sportovní komisaře jdou i Stroll a Gasly za incident ve 2. zatáčce 11. kola.
18. dubna | V Imole začalo pršet... zatím hlavně nad částí okruhu.
18. dubna | Technický ředitel AlphaTauri Egginton uvedl, že převodovka ve voze Cunody skončila na dva kusy...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink Bottas (1:16.564)
2. trénink Bottas (1:15:551)
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink Verstappen (1:14.958)
Kvalifikace Hamilton (1:14.411)
Neděle 18. dubna 2021
Závod Verstappen