Palmer by rád u Renaultu vydržel dlouhodobě

Šampion GP2 z roku 2014 v příští sezóně v týmu z Enstone nahradí Romaina Grosjeana.
Palmer by rád u Renaultu vydržel dlouhodobě

Jolyon Palmer se nechal slyšet, že by rád u Renaultu vydržel dlouhodobě, jelikož očekává, že jeho debutová sezóna 2016 bude v mnohém pouze přechodná. Ve vzájemném vztahu však do budoucna vidí velký potenciál.

Palmer podepsal smlouvu s Lotusem, ze kterého pro příští rok znovu vznikne tovární tým Renaultu, na sezónu 2016. V Enstone přitom nahradí Romaina Grosjeana, jenž odešel zkusit štěstí k novému týmu Haas F1.

„Mým dalším cílem je vydržet u Renaultu dlouhodobě,“ poznamenal Palmer. „Myslím, že rok 2016 bude vzrušující. Nebude to nejsnazší rok, půjde o přechodnou sezónu, ale dlouhodobý potenciál je obrovský.

Chci mít dobrý rok, ukázat ze sebe to nejlepší a posunout se jako jezdec. Snad si mě tým ponechá a v budoucnu budeme mít dobré auto na to, abychom bojovali o mistrovské tituly.“

Palmer je zároveň přesvědčen, že nyní může hodně těžit ze svého letošního angažmá v roli testovacího a rezervního pilota Lotusu.

„Ten rok byl pro mě velice dobrý. Ohromnou spoustu jsem se toho naučil, po příchodu z GP2 do Formule 1 toho bylo hodně, rozhodně víc, než jsem čekal! Způsob, jakým tým funguje, je ten největší rozdíl, ve Formuli 1 se toho děje tolik.“

Na otázku, co pro něj letos byla ta nejdůležitější lekce, odpověděl: „Myslím, že to byla nejspíš úroveň týmové práce. Můj první rok ve Formuli 1 a pro nás jako tým to byl opravdu neuvěřitelný rok!“

Foto: Getty Images / Lars Baron

Další článek: Vettel nečekal tak úspěšnou sezónu

19:53 | Leonardo da Vinci Jára da Cimrman Antonio Felix da Costa Ten posledně jmenovaný se stal šampiónem formule E.
19:52 | Mattia Binotto nesouhlasí s Vettelem, že by byla strategie špatná. Podle Binotta ovlivnily Vettelův závod hodiny po startu.
17:16 | Zajímavé: Racing Point musí před sportovní komisaře. Podle technického delegáta FIA jsou brzdové kanálky stejné jako ty v předešlých závodech a porušují sportovní pravidla.
11:51 | Po kolizi jezdců Premy vyhrál závod F2 poprvé v kariéře Juki Cunoda.

GP 70. výročí F1

Pátek 7. srpna 2020
1. trénink Bottas (1:26.166)
2. trénink Hamilton (1:25.606)
Sobota 8. srpna 2020
3. trénink Hamilton (1:26.621)
Kvalifikace Bottas (1:25.154)
Neděle 9. srpna 2020
Závod Verstappen