Palmer by do Mercedesu místo Russella vybral Norrise

Bývalý pilot formule 1 Jolyon Palmer by jako týmového kolegu u Mercedesu vedle Lewise Hamiltona pro letošní sezónu místo George Russella zvolil Landa Norrise.
Foto: Getty Images
Palmer by do Mercedesu místo Russella vybral Norrise | Foto: Getty Images

Po třech letech ve Williamsu dostal člen juniorského programu Mercedesu šanci v týmu z Brackley, kde nahradí Valtteriho Bottase.

A ačkoliv Russell s podceňovaným Williamsem vloni celkem čtyřikrát dokázal bodovat, úspěšnou sezónu měl také Norris. V italské Monze dojel pilot McLarenu druhý za týmovým kolegou Danielem Ricciardem a dobře si vedl také v Rusku.

V podcastu F1: Chequered Flag komentátor F1 stanice BBC Jack Nicholls řekl: „Pokud bych byl v Mercedesu a měl bych volnou volbu vedle Hamiltona, myslím, že bych pro tento rok místo Russella vybral Norrise.“

A Palmer souhlasil. „Tady souhlasím s Jackem, jsem také pro Landa. Způsob, jakým za sebou na konci v tom závodě v Soči udržel Lewise Hamiltona, dokud jej zradila strategie a volba pneumatik, byl neuvěřitelný,“ řekl bývalý pilot Renaultu.

„Kluk, který nikdy nevyhrál závod, měl za sebou sedminásobného mistra světa, co mu dýchal na krk v Mercedesu... Pak začalo pršet a on vyjel několikrát mimo trať, klouzal tam, a přesto za sebou udržel Hamiltona. A všichni víme, jak je (Hamilton) na mokru dobrý. Myslím, že to bylo od Norrise opravdu dobré.“

Zůstat na trati bylo moje rozhodnutí, řiká Norris

Zůstat na trati bylo moje rozhodnutí, řiká Norris

Když však Palmer pro Formula1.com vybíral nejlepší momenty loňské sezóny, připomenul Russellův výkon v kvalifikaci na mokré trati v belgickém Spa-Francorchamps, kde s Williamsem obsadil druhé místo za Maxem Verstappenem.

Kvůli silnému dešti byl závod po dvou kolech za safety carem ukončen a Russell tak získal pro sebe první stupně vítězů.

„Williams nebyl na mokru v Belgii špatným autem, nikdy by ale na roštu nedokázal rozdělit aspiranty na titul. Russell porazil v kvalifikaci všechny až na mistra světa roku 2021, který je na mokru sám králem. Těžký den pro fanoušky, ale skvělý den pro George a Williams,“ řekl Palmer.

Další článek: Räikkönen: Do paddocku F1 možná už nikdy nevstoupím