Palmer: Alonso si zaslouží penalizaci

Jolyon Palmer se domnívá, že počínání Fernanda Alonsa ve Velké ceně Belgie vozů formule 1 bylo totožné s tím, které předvedl Kevin Magnussen v Maďarsku v souboji s Nikem Hülkenbergem, a Španěl by proto měl dostat penalizaci.
Palmer: Alonso si zaslouží penalizaci

V polovině závodu jeli Alonso s Palmerem v souboji o dvanácté místo bok po boku do zatáčky Rivage, když byl Alonso na vnitřní straně trati. Palmer byl na vnějšku, ovšem poté, co jej Alonso vytlačil, se Brit ocitl mimo trať. Před Palmera se kromě Alonsa dostal ještě za nimi jedoucí Carlos Sainz Jr.

Sportovní komisaři začali záhy incident prošetřovat, ovšem nakonec se rozhodli ponechat jej bez trestu. V podobném incidentu se ve Velké ceně Maďarska ocitli Magnussen s Hülkenbergem. Magnussen byl za své počínání potrestán časovou penalizací.

Podle Palmera by měl být penalizován také Alonso.

„Zůstali jsme zaseknutí za Alonsem, který mě zcela jasně vytlačil z trati,“ řekl Palmer Autosportu. „Není žádný rozdíl mezí tímhle a tím, co udělal Kevin Hülkovi. Bylo to totožné. Nevím, jestli dostane penalizaci. Uvidíme. Stálo mě to ale dvě místa.“

„Pokud se až v polovině zatáčky rozhodl, že mě vytlačí z trati, tak je to naprosto stejné (jako incident Magnussena a Hülkenberga). Je na komisařích, aby rozhodli. Pokud ale Magnussen dostal penalizaci, tak musí být penalizován také Alonso.“

Dodatečná časová penalizace pro Alonsa by nicméně neměla smysl, jelikož dvojnásobný mistr světa závodící za McLaren ze závodu odstoupil kvůli problému s motorem.

Palmer se v trénincích ve Spa-Francorchamps prezentoval dobrými výsledky, když dokázal porazit i svého týmového kolegu Hülkenberga. V kvalifikace se pak stejně jako Němec probojoval až do závěrečné části. Kvůli problémům s převodovkou však obsadil desáté místo.

Následná výměna převodovky s sebou přinesla propad z 10. na 14. místo na roštu, které v závodě Palmer proměnil ve třinácté místo v cíli.

Foto: Getty Images / Mark Thompson

Další článek: Gelael nastoupí za Toro Rosso ve vybraných trénincích

10:57 | První řadu pro druhý závod formule E v Římě obsadili nováčci Nick Cassidy a Norman Nato. Závod dnes začíná už ve 13:00.
10. dubna | Stoffel Vandoorne získal pole position pro závod formule E v Římě. Závod začíná v 16:00, vysílá Eurosport.
9. dubna | Těšíte se sprintové závody? #f1
9. dubna | Včera usedli za volant SF71 junioři Ferrari (Armstrong, Švarcman), dnes jezdí ve Fioranu Charles Leclerc. Důvod tohoto testu není úplně jasný. Ferrari ale teď dokončuje nový simulátor, takže možná sbírá data pro jeho nastavení...

GP Emilia Romagna 2021

Pátek 16. dubna 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 17. dubna 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 18. dubna 2021
Závod 15.00