Paffettovi chybí k angažmá v F1 několik milionů liber

Zřejmě bude nadále jezdit DTM a testovat McLaren.

Osmadvacetiletý Angličan Gary Paffett patří již dlouhá léta mezi případné adepty na místo pilota formule 1. Monopost McLaren testoval už jako jezdec německé formule 3 v roce 2001. O rok později tuto sérii vyhrál, ale místo, aby dál pokračoval v monopostech, zamířil s podporou Mercedesu do DTM. Tam závodí dodnes. V roce 2005 německé mistrovství cestovních vozů vyhrál, v letech 2004 a 2009 skončil celkově druhý. Mezitím stále příležitostně testoval McLaren, i když díky letošním omezením testů má možností stále méně. Po delší době se svezl v uplynulém týdnu v Jerezu a každý den patřil mezi nejrychlejší.

Co mu chybí k tomu, aby se dostal do formule 1? Podle jeho slov několik milionů liber. "Ohlíželi jsme se po angažmá v F1, ale i když přichází tolik nových týmů, nebude jednoduché získat místo," přiznává Paffett. "Vypadá to, že většina nových týmů chce, abyste měli několik milionů v bance nebo alespoň přivedli sponzory. Je obtížnější získat místo, i když je víc možností."

Proto Angličan nevidí své šance moc reálně. Pravděpodobně bude tedy nadále působit v seriálu DTM a také jako testovací jezdec McLarenu. "Soustředím se na to, co momentálně dělám," říká. "Měl jsem s Mercedesem skvělý rok v DTM a pravděpodobně tam budu pokračovat. Rád bych po letech znovu vyhrál šampionát."

Paffett by také chtěl stavět na svých zkušenostech, které získal během své dlouholeté spolupráce s McLarenem. "S Lewisem (Hamiltonem) se pracuje skvěle a nyní přichází i Jenson Button. Bude úžasné být v týmu se dvěma mistry světa," dodává.

Další článek: Ferrari poodhalilo, proč se zbavilo Räikkönena

11:19 | Jack Aitken zůstává rezervním jezdcem Williamsu.
9:41 | Kromě společnosti Uralkali přichází k Haasu také německá telekomunikační firma 1&1.
2. března | Výkonný ředitel Alpine Marcin Budkowski prozradil, že sprintové závody budou mít název superkvalifikace.
2. března | Alpine zítra uskuteční filmovací den v Silverstonu. S letošním vozem už jezdily také týmy McLaren, Red Bull Racing, AlphaTauri, Alfa Romeo a Williams. Naopak Mercedes chce vyjet až v testech...