Paffett: Magnussen vyvine tlak na Buttona jako Hamilton

Podle testovacího jezdce McLarenu Paffetta dokáže Magnussen svou rychlostí na Buttona vyvinout podobný tlak jako Hamilton, což šampión z roku 2009 potřebuje, aby podával co nejlepší výkony.
Paffett: Magnussen vyvine tlak na Buttona jako Hamilton

Testovací jezdec McLarenu Gary Paffett věří, že nováček Kevin Magnussen má dostatečnou rychlost, aby donutil Jensona Buttona k co nejlepším výkonům, jako se to podařilo Lewisu Hamiltonovi v sezonách 2010 až 2012. Dánský šampión formule Renault 3,5 v letošní sezoně v týmu z Wokingu nahradí Sergia Péreze, který ve stáji vydržel jen jednu sezonu.

"Jenson potřebuje někoho rychlejšího, než je on, aby byl víc posouván dopředu. To jsme viděli, když byl v týmu Lewis Hamilton," vzpomíná Paffett, který u McLarenu působí od roku 2006 jako testovací a rezervní jezdec. "Lewis je jedním z nejlepších jezdců v kvalifikacích a vždy tlačil Jensona až na limit. Jenson musel velmi tvrdě pracovat, aby se ho udržel."

Dvaatřicetiletý Angličan upozornil, že loni tento aspekt v týmu chyběl, věří, že Magnussen ho znovu dodá. "Jak jsme viděli při testování, je extrémně rychlý," upozorňuje.

Podle Paffetta dánský syn bývalého pilota F1, který rovněž debutoval u McLarenu, během dvou sezon ve formuli Renault 3,5 vyzrál, což v uplynulé sezoně potvrdil titulem. "Kevin nemá zkušenosti se závoděním v F1, ale v posledních dvou letech jsme viděl, jak se jako jezdec změnil," připomněl. "Byl rychlý, ale trochu neukázněný a v roce 2012 měl hodně incidentů. Roku 2013 byl ovšem velmi komplexní, pořád rychlý, ale daleko moudřejší a mnohem techničtější než dříve."

Angličan, který se v posledních letech úspěšně věnuje DTM, které roku 2005 celkově vyhrál, ví, že se Magnussen bude muset ve formuli 1 hodně učit. "Je velmi rychlý, učí se dobře a mění se, aby byl lepší," uvedl Paffett na Autosport International Show 2014.

Další článek: Brundle je znepokojen množstvím platících jezdců