Paddy Lowe: Hamilton a Rosberg se liší svým přístupem

Paddy Lowe poskytl stránce Auto Bild zajímavý rozhovor, ve kterém promluvil také o obou jezdcích.
Paddy Lowe: Hamilton a Rosberg se liší svým přístupem

„Máme velmi dobrý vůz, který v několika závodech dominoval, ale neměli bychom počítat kuřata předtím, než se vylíhnou“, říká Lowe v narážce na to, že Mercedes ještě nemá nic jisté a jsme teprve v polovině sezóny. 

Low se nedomnívá, že úspěch Mercedesu netkví pouze v motoru. „Nemůžeme oddělit motor a šasi. Proč? S nejlepším motorem vjedete do zatáčky nejrychleji. Musíte pak ale také více brzdit, takže dáte více zabrat pneumatikám. Totéž platí pro zrychlení. Šasi musí spolupracovat. Nám se podařilo vyhrát na různých typech okruhů, což ukazuje, že vůz je skutečně silný.“ 

Rozhovor se samozřejmě stočil také na Rosberga a Hamiltona. Lowe říká, že mají podobný jezdecky styl a tedy i nastavení. Pokud jde ale o lidskou stránku, jsou diametrálně odlišní. „Nico se velmi zajímá o techniku, čte manažérské knihy. Lewis má mimo okruh rád hudbu a pop kulturu. Je zajímavé sledovat dva jezdce s tak odlišným přístupem, kteří mají téměř stejné výsledky. Oba mají stejnou šanci na titul“, uzavírá rozhovor technický ředitel Mercedesu.

Diskuze (3) Další článek: Caterham 2.0: do čela týmu se postaví bývalý pilot formule 1
10. prosince | Zajímavé. Podle webu odkaz míří bývalý šéf Porsche v LMP1 Andreas Seidl do vedení McLarenu.
7. prosince | Oprava: Gala FIA zdá se už teď. odkaz
6. prosince | Toto Wolff prozradil, že si při oslavách titulu poranil přední zkřížený vaz.
6. prosince | Jak se vám líbila letošní sezóna? Oznámkujte ji jako ve škole