Paddy Lowe: Hamilton a Rosberg se liší svým přístupem

Paddy Lowe poskytl stránce Auto Bild zajímavý rozhovor, ve kterém promluvil také o obou jezdcích.
Paddy Lowe: Hamilton a Rosberg se liší svým přístupem

„Máme velmi dobrý vůz, který v několika závodech dominoval, ale neměli bychom počítat kuřata předtím, než se vylíhnou“, říká Lowe v narážce na to, že Mercedes ještě nemá nic jisté a jsme teprve v polovině sezóny. 

Low se nedomnívá, že úspěch Mercedesu netkví pouze v motoru. „Nemůžeme oddělit motor a šasi. Proč? S nejlepším motorem vjedete do zatáčky nejrychleji. Musíte pak ale také více brzdit, takže dáte více zabrat pneumatikám. Totéž platí pro zrychlení. Šasi musí spolupracovat. Nám se podařilo vyhrát na různých typech okruhů, což ukazuje, že vůz je skutečně silný.“ 

Rozhovor se samozřejmě stočil také na Rosberga a Hamiltona. Lowe říká, že mají podobný jezdecky styl a tedy i nastavení. Pokud jde ale o lidskou stránku, jsou diametrálně odlišní. „Nico se velmi zajímá o techniku, čte manažérské knihy. Lewis má mimo okruh rád hudbu a pop kulturu. Je zajímavé sledovat dva jezdce s tak odlišným přístupem, kteří mají téměř stejné výsledky. Oba mají stejnou šanci na titul“, uzavírá rozhovor technický ředitel Mercedesu.

Diskuze (3) Další článek: Caterham 2.0: do čela týmu se postaví bývalý pilot formule 1
18. října | Fernando Alonso zdá se pojede v USA se designem helmy, kterým chce podpořit sopečnou erupcí zasažený ostrov La Palma. Více uveřejní ve čtvrtek.
18. října | Bývalý šéf motorářů Renaultu Remi Taffin našel novou práci. Bude technickým ředitelem společnosti ORECA, který působí ve vytrvalostních závodech.
17. října | Kimi Räikkönen dnes slaví 42. narozeniny.

GP USA 2021

Pátek 22. října 2021
1. trénink 18.30–19.30
2. trénink 22.00–23.00
Sobota 23. října 2021
3. trénink 20.00–21.00
Kvalifikace 23.00–00.00
Neděle 24. října 2021
Závod 21.00