Páchat sebevraždu nebudeme, slibuje Vettel

Ferrari v Suzuce na Mercedes ztrácí. Podle Vettela se tým pokusí o racionální způsob dohánění ztráty. Nechce se do boje vrhat bez rozmyslu.
Páchat sebevraždu nebudeme, slibuje Vettel

Sebastian Vettel (5./3.)

V prvním tréninku Vettel na první místo ztratil takřka vteřinu, ve druhém mu na Hamiltona scházelo osm desetin. Mercedes má zatím v Japonsku výrazně navrch. Na vedení v šampionátu ztrácí padesát bodů, a tak by si další ztrátu v Suzuce neměl dovolit. Vettel ví, že musí útočit, chce tak však činit rozumně, ne páchat harakiri.

„Vždycky se dá něco vymyslet. Otázka je, zda to bude fungovat. Samozřejmě nechceme páchat sebevraždu. V případě, že budeme útočit, to uděláme rozumně. Bude to dlouhý závod. Dnes nám to oběma dost klouzalo a rychle jsme sjížděli pneumatiky, nejspíš rychleji než ostatní. Jinak to ale nebylo tak hrozné.

Máme za sebou hladký pátek, bez přerušení i bez problémů s autem. Měli bychom se soustředit na svou práci a zítra z auta vymáčknout všechno,“ řekl Vettel.

Kimi Räikkönen (4./5.)

Také Räikkönen nezastírá, že má Mercedes v současnosti navrch. Pokud chce Ferrari bojovat o pole position, musí se značně zlepšit.

„Byl to normální pátek, snažil jsem se najít lepší nastavení. Nakonec se to trochu zlepšilo, ale určitě ještě máme co dělat. Máme prostor pro zlepšení, jako vždy. Nebyl to lehký pátek, ale tak už to někdy bývá. Uděláme, co budeme moci, a uvidíme,“ prohlásil Räikkönen.

Foto: Getty Images / Clive Mason

Další článek: Odkoupení Force Indie stálo 90 milionů liber

0:37 | Romain Grosjean získal v IndyCar své první pole position.
11. května | Podle posledních spekulací bude GP Turecka zrušena bez náhrady. Počet závodů by klesl z 23 na 22.
11. května | Júki Cunoda dnes slaví 21. narozeniny.
11. května | Za účasti tří týmů pokračují testy 18palcových pneumatik. Tentokrát v Barceloně. Red Bull nasadí Albona, Alfa Romeo Kubicu a Alpine by mělo nasadit Kvjata (od letošního roku rezervní jezdec týmu).

GP Monaka 2021

Čtvrtek 20. května 2021
1. trénink 11.30–12.30
2. trénink 15.00–16.00
Sobota 22. května 2021
3. trénink 12.00–13.00
Kvalifikace 15.00–16.00
Neděle 23. května 2021
Závod 15.00