Oznámený odchod Hamiltona? Pro Mercedes se nic nezměnilo, říká Wolff | Foto: Getty Images

Foto: Getty Images

Oznámený odchod Hamiltona? Pro Mercedes se nic nezměnilo, říká Wolff

Toto Wolff sice přiznává, že ho načasování odchodu Lewise Hamiltona z Mercedesu překvapilo, ale zároveň dodává, že se touto skutečností pro tým nic nemění.

Prvního února otřásla světem F1 velká novinka – po dni plném spekulací Mercedes večer oznámil, že ho na konci letošní sezony opustí sedminásobný mistr světa Lewis Hamilton, jehož příchod od roku 2025 následně potvrdilo Ferrari.

Vzhledem k tomu, že je Hamilton důležitou součástí Mercedesu, se kterým oslavil šest jezdeckých titulů a strávil v něm více než deset let, dá se očekávat, že jeho odchod bude mít na německý tým určité dopady.

Šéf Mercedesu Toto Wolff s tím však úplně nesouhlasí. Rakušan sice přiznal, že ho odchod Hamiltona z týmu již po letošní sezoně překvapil, ale na druhou tvrdí, že se tím pro stáj z Brackley nic nemění.

„Věděli jsme, že naše spolupráce s Lewisem jednou skončí,“ řekl Wolff, kterého cituje web RacingNews365.

„Sice jsme si mysleli, že se tak stane až na konci roku 2025, takže nás to načasování překvapilo, ale jeho rozhodnutí respektuji,“ nechal se slyšet boss německé stáje.

„Letos se pro nás ale nic nemění. Máme dva vynikající jezdce. V Georgovi máme za volantem rychlého, talentovaného a inteligentního jezdce. To je silný základ pro budoucnost,“ řekl Wolff.

„V Lewisovi máme motivovaného několikanásobného mistra světa a chceme, aby jeho poslední rok u nás byl co nejúspěšnější. Oba vědí, co mají dělat, což je nás opravdu pozitivní,“ dodal na toto téma dále Rakušan.

Doporučujeme

Články odjinud